Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перший безпечний інтернет майданчик для приватних позик.

Приватбанк з 1 березня запустив сервіс Peer-2-Peer кредитування. Через нього українці зможуть позичати гроші один в одного, з мінімальним посередництвом банку. Приватбанк надає тільки майданчик. Все інше – справа користувачів.

Подібні сервіси існували в Україні і раніше. Але всі вони були порівняно невеликими, а їх безпека залишала бажати кращого. Заступництво ПриватБанку зробить цей сегмент кредитування більш масовим і надійним. Наприклад, якщо позичальник не заплатив в строк свій платіж, банк автоматично спише кошти з його кредитної картки.


Кредитором і позичальником може стати хто завгодно. І фізособи, і компанії, і банки. Але в першу чергу це цікаво тим, кому потрібна невелика позика під низькі відсотки. Кредитори будуть конкурувати за позичальників всередині сервісу ставками. Це буде або принцип «зворотного аукціону» або ставку визначить система Привату в залежності від оцінки ризиків. Відсотки тут будуть нижче, ніж в банках і кредитних організаціях. Але в будь-якому випадку, вони буду більш високими, ніж депозитні ставки. Тобто це ще один варіант розміщення грошей, як для юросіб, так і для звичайних громадян. Сам Приватні обіцяє прибутковість в 28% річних. Кредит можна взяти тільки в гривні.

На першому етапі користуватися сервісом охочих навчать співробітники відділень Привату. У банку відзначають, що вони першими в світі з фінустанов взяли на себе роль процессингового майданчика для P2P кредитування. На Заході цим займаються окремі компанії – наприклад, британська Zopa (перший в світі P2P-майданчик) або американські Prosper і Lending Club.

ПриватБанк буде допомагати користувачам з пошуком позичальників і кредиторів, оцінкою ризику і стягнення заборгованостей. До майданчика зможуть підключитися і інші банки і фінансові компанії. З деякими з них Приватбанк вже веде переговори.

У світовій практиці суми Р2Р-кредитів не перевищують 50 тис. $. Як правило, це короткострокові позики до 30 днів із середнім розміром в 1 500 $. Глобальний б’ем P2P-сегмента зараз – це 64 млрд $. Ще в 2012-му було лише 1,2 млрд.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?