Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перевіряємо забудовника, які документи повинні отримати.

Після недавніх скандалів із зупинкою низки столичних будівництв КМДА оприлюднила список з більш ніж сорока об’єктів житлового та комерційного будівництва, які столична влада пов’язують з діяльністю компанії Укогруп та її дочірніми структурами. У списку 42 будівництва, на двох з яких зводяться два бізнес-центри, ще одне будывництво – багатофункціональний комплекс (МФК) з офісних і житлових приміщень, і ще одне – ТРЦ «Милославський ряд». Все інше – житлові комплекси (РК) з розрекламованими, відомими киянам назвами: «Нова хвиля», «Мозаїка», «Совські ставки», «Науковий», «Панорамний» та інші. Чотири з них зупинили ще на початку року. Потрапили в список і сумнозвісні МФК Mega City, ЖК «Печерський бастіон» і «Синєозерний».

Скільки всього об’єктів у столиці будується з порушеннями – важко сказати, навіть виходячи з офіційної статистики, оскільки у кожного відомства вона своя. Наприклад, за зведеними даними районних адміністрацій, проблемних будівництв в Києві сьогодні 53. А за даними Департаменту земельних ресурсів КМДА, таких об’єктів чи не втричі більше – 146.

imageПодальша доля цих об’єктів залежить від кожного конкретного випадку. Деякі з них, на яких немає порушень норм безпеки, мають досить шансів на завершення і здачу. Для цього столична влада обіцяє докласти максимум зусиль – виставити об’єкти на продаж з аукціону, знайти нових забудовників. По інших все не так просто. Як запевнив заступник голови КМДА з питань будівництва Павло Рябікін, горе-інвесторам не варто розраховувати на милість влади, надану одного разу невдалим інвесторам «Еліта-Центру»: за брак пильності доведеться «заплатити».

Юрист і глава Громадського об’єднання «Андріївська Пейзажна ініціатива» Марина Соловйова коротко розповіла про те, які документи і дозволи в обов’язковому порядку повинні бути у порядного забудовника, які документи той зобов’язаний видати новим мешканцям після внесення оплати за квартири і після здачі житлових площ в експлуатацію:

У першу чергу потрібно перевіряти документи на землю. Повинно бути рішення Київради про виділення землі під забудову житлового будинку. У цьому рішенні повинні бути чітко вказані адреса майбутнього об’єкта, площа ділянки. Наприклад, Велика Житомирська, 20, стільки-то соток або гектарів, і так далі. Формулювання на кшталт «кут таких-то вулиць» неприпустимі. Також у договорі має бути вказано призначення будівництва. У нашому випадку це будівництво житлового будинку, з точним зазначенням поверховості та додаткових характеристик – наприклад, наявність підземного паркінгу. Якщо написано, що ця земля виділена під будівництво школи, а будують житловий будинок, це також неприпустимо, і в цьому випадку для продовження будівництва житла має бути законним шляхом змінено цільове призначення.

Після дозволу повинні бути оформлені відповідні документи на саму землю. Якщо ділянка передана у власність – це держакт про право власності на землю. Якщо земля передана в оренду – обов’язково повинен бути укладений договір оренди, в якому також чітко прописуються межі земельної ділянки і характеристики об’єкта будівництва на цій ділянці.

Це – початок. Якщо цих документів немає, існує серйозна небезпека, що будинок на цій ділянці не буде добудований. Наскільки мені відомо, за цими більш ніж сорока незаконним будівництвами якраз були проблеми із землевідведенням: земля не була виділена або була виділена з порушеннями.

Крім цих документів, у забудовника повинна бути оформлена проектна документація, оформлено дозвіл від ДАБК на початок будівельних робіт.

Якщо говорити про документи, які забудовник зобов’язаний видавати на руки інвесторам, по-перше, – це договір. У різних забудовників є різні їх форми: хтось оформляє попередні договори, хтось – інвестиційні. Після оформлення договору відбувається оплата. В договорі або в додатках до нього чітко вказується, яка квартира, на якому поверсі купується, який її метраж, скільки коштує квадратний метр, в який період повинна надійти оплата, в який банк і за якими реквізитами. Покупцеві виписується рахунок на оплату.

Ніхто не може бути обізнаним в усіх дрібницях, і це нормально. Тому в таких випадках варто залучати юриста, який зможе перевірити всі документи. Навіть якщо є рішення Київради, воно цілком може бути давно скасовано, і юрист це може перевірити, зайти в систему і отримати актуальні дані по регіональним рішенням.

Сама оплата повинна проводитися тільки через банк, і ні в якому разі не там, де сидять менеджери з продажу і розповідають потенційним клієнтам про будівництво.

Після оплати покупець житла повинен отримати відповідні документи – довідку про те, що повна оплата зроблена. Якщо проведена частково, то додатковий пакет документів.

Документи про право власності видаються після введення будівлі в експлуатацію, коли підключені всі інженерні системи та виконані всі роботи, в тому числі з благоустрою території. Після цього всім власникам видається свідоцтво про право власності, як на житло, так і на паркомісця або комерційні площі на цокольних поверхах комплексу. Після отримання цього свідоцтва у власника є можливість зареєструвати цей документ і стати повноправним власником житла чи нежитлового приміщення.

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?