Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перевірки банків і нові депозити – новини

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Лютневе зростання активів

Активи банків України в лютому 2014 року у порівнянні з січнем зросли на 70 млрд. грн., або на 5,74%, – до 1,29 трлн грн., повідомляється на сайті Національного банку України. Як повідомили в Національному банку України, загальні активи банків, що не відкориговані на суму резервів, в лютому 2014 року у порівнянні з січнем зросли на 6,07%, або на 82 млрд. грн., – до 1433000000000. грн.

Виплата третього траншу вкладникам банку «Даніель»

З 21 березня банк «Хрещатик» розпочав виплати коштів вкладникам банку «Даніель» за договорами, термін дії яких закінчився у період з 1 по 10 березня 2014 включно. Крім цього фінустанова продовжує виплати коштів за договорами, термін дії яких закінчився по 28 лютого 2014 включно, та за договорами банківського рахунку. Виплати коштів будуть здійснюватися протягом терміну дії в банку "Даніель" тимчасової адміністрації, тобто – до 11 квітня 2014.

clip_image001

Україна виплатила 75,313 млн. доларів за євробондами

Міністерство фінансів України здійснило чергову виплату купонного доходу в розмірі 75313000 дол. США за облігаціями зовнішньої державної позики 2010 року. Як повідомляється на сайті міністерства, купонний дохід виплачений по 5-річним облігаціями зовнішньої держпозики України, випущеним у вересні 2010 року на суму 0,5 млрд. дол., і по 10-річних облігаціях зовнішньої держпозики на суму 1,5 млрд. дол , випущеним тоді ж.

Більше фіндопомоги від Японії

На саміті з ядерної безпеки в Гаазі прем’єр Японії Сіндзо Абе заявив, що Японія має намір виділити Україні фінансову допомогу в розмірі 1,5 мільярда доларів. Нагадаємо, що спочатку Японія готувала пакет допомоги на суму близько 1 мільярда доларів, але вирішила збільшити обсяг фінансування. Як заявив перед журналістами Абе, "це було високо оцінено іншими членами G7".

Прогнозується падіння ВВП

Міністерство фінансів України прогнозує збереження стагнації в економіці України в 2014 році і оцінює можливе падіння ВВП на рівні «мінус» 3%. Про це перед засіданням уряду заявив міністр фінансів України Олександр Шлапак: «Ми думаємо, що цього року економіка продовжить стагнацію. Думаю, отримаємо мінус 3% падіння ВВП, на жаль ».

Перевірки тривають

Національний банк спільно з Державною службою з фінансового моніторингу має намір ввести систему щоденного моніторингу обігу готівки з метою боротьби з відмиванням і конвертацією коштів. Про це заявив голова Національного банку України Степан Кубів. За його словами, Нацбанк вже здійснив перевірку 12 банків – конвертаційних центрів, обіг готівки за якими за минулий рік склав 142 млрд грн. Зараз, як стверджує голова Нацбанку, регулятор з Держфінмоніторингом проводить розширені перевірки.

clip_image002

105 мільярдів нових депозитів

Згідно з даними статистичної звітності НБУ, в лютому 2014 банки України залучили 105,6 млрд. грн. нових депозитів резидентів, що становить 78% від обсягу попереднього місяця і 92% – від аналогічного періоду 2013 року. Середня ставка по таких депозитах підвищилася (у порівнянні з січнем 2014) на 1,6 п.п. (До 12%), повідомили в прес-службі Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Новий директор Фонду гарантування вкладів

Адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 27 березня призначила Василя Пасічника на посаду директора-розпорядника фонду замість Олени Шарової. Як повідомляється на сайті фонду, Олена Шарова, яка займала посаду з 22 грудня 2011 року, була звільнена 26 березня 2014 за згодою сторін.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?