Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перевірка застави

Якщо Ви берете кредит, Вам потрібно бути готовим до того, що заставне майно, яким Ви забезпечуєте свій кредит, буде регулярно перевірятися банком на предмет наявності і збереження.

Залежно від виду застави його можуть перевіряти щомісяця, якщо це оборотний товар, щоквартально, якщо це рухоме майно і щорічно, якщо в якості застави виступає нерухомість. Правда, банк залишає за собою право перевіряти Вашу нерухомість і частіше.
Як правило, в процедурі перевірки беруть участь представники банку, – служба безпеки або кредитний інспектор. Час і дата перевірки обговорюється заздалегідь.

Найперша перевірка проводиться ще до того, як Вам дадуть згоду в наданні кредиту. У цьому випадку залучається незалежний оцінювач та оформляється страховий поліс, на огляд заставного майна виїжджає і представник страхової компанії.

Нерухомість, транспорт, торгове та виробниче обладнання зазвичай піддають візуальному огляду; товар, який має матеріальну цінність, підлягає proverka_zalogaперерахунку. За правилами перевірки перерахунок буває суцільний і вибірковий.

Що стосується документації, яка надається в банк при оформленні кредиту, то в її переліку входять: рахунки-фактури, акти прийому-передачі, товарні чеки, касові чеки, товарні накладні, договори поставки або купівлі-продажу, техпаспорт транспорту та інше.

При перевірці застави сам предмет застави звіряється з бухгалтерською документацією на дату моменту перевірки відповідно з рахунками та даними складського обліку. Рахунки мають певну класифікацію: 01 і 02 – основні засоби, 41, 43 – товари в обороті, 10 – сировина і матеріали.
Якщо підприємець виставляє в якості застави товарно-цінності і при цьому не ведуть стандартний бухгалтерський облік, то ними в банк надаються довідки про наявність у них заставного майна, датовані поточною датою.

Якщо заставне майно змінює своє місцезнаходження, то банк повинен бути поінформований про це своєчасно для того, щоб внести потрібні зміни в кредитну документацію і страховку.

За договором застави позичальник зобов’язаний зберегти заставне майно в первісному вигляді і стані. Відповідності умовам схоронності час від часу перевіряється представниками банку. Вони звертають увагу на те, як охороняється заставу, і чи немає доступу до нього сторонніх осіб.

Також підлягає перевірці книга обліку застав. Стаття «Про заставу» свідчить, що книгу запису застави зобов’язані вести всі юридичні і фізичні особи, які зареєстровані як підприємці, та кожні 10 днів після появи застави вносити в книгу відповідний запис, яка повинна містити дані про вид і предмет застави , а також про вид забезпеченості заставою зобов’язання.

Протягом перевірки застави враховується можлива зміна ліквідності заставного майна, для цього порівнюють ринкові ціни на аналогічне майно. Якщо з’ясується, що ринкова вартість знизилася, позичальникові висилається лист про необхідність надання додаткового заставного майна. В іншому випадку банк знижує кредитну заборгованість до рівня, відповідного рівню забезпеченості кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?