Новини світу кредитування та банківських послуг.

Переваги та недоліки банківських кредитних карт

Кредитні карти поширені повсюдно. Навіть люди, що дуже рідко звертаються в банківські установи, і ті мають кредитні карти. З такою банківською картою дійсно збільшуються можливості, адже у людини постійно є «запасні» гроші. Але це не єдина перевага кредиток, так само як і не обійшлося тут без недоліків. Які саме «плюси» і «мінуси» є у кредитних карт – про це і поговоримо в цій статті.

clip_image002

Переваги кредитних карт

Додаткові гроші.

Дуже часто нам хочеться придбати якусь річ, яку ми не можемо собі дозволити в силу обмеженого бюджету. Точніше не можемо дозволити готівковими коштами. А ось, маючи кредитну карту, цілком можна розплатитися за дорогий товар. Так само як кредитка виручить, якщо виникла необхідність термінового лікування, покупки великої побутової техніки замість поламаної та іншого. Досить скористатися кредитною карткою – і ось вони кошти, яких так не вистачало у власному гаманці.

Простота отримання кредитних коштів.

Хто стикався з отриманням кредиту в банку і знімав гроші з кредитки, той відчув цю різницю. Щоб отримати кредит у банку, необхідно зібрати необхідні документи, особисто надати їх до кредитної установи, почекати прийняття позитивного рішення про видачу позики, ознайомитися з кредитним договором, підписати його, а тільки потім отримати гроші. З кредитною карткою все набагато простіше. Досить її один раз оформити, і все – можна користуватися постійно. Причому кошти доступні на кредитці 7 днів на тиждень, а також у будь-який час доби. Мабуть, жоден банк не може похвалитися цілодобовим і цілорічним графіком роботи.

Відновлювана кредитна лінія.

Це означає, що при поповненні витраченого кредитного ліміту, гроші знову доступні для зняття. Наприклад, на кредитці було 10000 гривень, протягом місяця були витрачені 5500 гривень. І клієнт при отриманні зарплати відразу ж вніс ці 5500 на рахунок. Як тільки оплата пройшла, власник карти знову може використовувати всі 10000 кредитного ліміту.

Можливість розплачуватися по терміналу або знімати готівку в банкоматі.

Хтось любить розплачуватися карткою, хтось віддає перевагу відчувати шелест купюр у гаманці – це особистий вибір власника кредитної карти. До речі, при оплаті товарів по терміналу банки часто не стягують відсоток за користування кредитними коштами. Тобто, найчастіше, розплачуватися по терміналу набагато вигідніше, та й зручніше.

Безпека.

Гроші з кредитної картки, на відміну від готівки з гаманця, ніхто не вкраде. А навіть якщо карта загубиться або буде вкрадена, то без знання пін-коду, зняти гроші буде не можна (існують випадки професійного шахрайства, але переважна більшість населення не зможе зняти кошти з чужої кредитки).

Бонуси та подарунки від партнерів банку.

При оформленні кредитної карти можна уточнити список торгових точок, з якими співпрацює банк. При покупках в таких магазинах можна розраховувати на додаткові знижки або бонуси (зарахування частини коштів на бонусний рахунок кредитної карти). Навіть якщо мова йде про 1-5% від суми покупки, то через час можна виявити значну суму на бонусному рахунку.

Пільговий період користування кредитними коштами.

Є банки, які встановлюють пільговий період (іноді до 55 днів), коли при користуванні кредитними коштами не нараховується відсоток за зняття грошей. Тобто якщо клієнт повернув усю зняту з кредитного рахунку суму протягом 55 днів, то він не заплатить ні копійки понад за користування позиковими коштами.

Можливість оплачувати покупки в Інтернеті.

Готівковими коштами на сайті не розплатишся, а останнім часом робити покупки в онлайн-магазинах все вигідніше. І саме кредитка дозволить замовляти товари на будь-яких сайтах, у тому числі і на міжнародних майданчиках.

Нарахування на залишок грошових коштів на рахунку.

Можливість отримувати додаткові кошти у вигляді нарахування відсотків на залишок власних коштів, розміщених на кредитній карті. Деякі банки йдуть і на такі умови, щоб понад кредитного ліміту клієнт зараховував на карту і власні кошти.

Контроль витрат.

Можливість контролювати власні витрати, встановивши строгі ліміти на зняття кредитних коштів.

Недоліки кредитних карт

Відчайдушні шахраї.

Шахрайські операції, особливо при оплаті картою в мережі Інтернет. Банківські картки начебто захищені і, в той же час, також уразливі. Існує ризик розкриття пін-коду карти. Тому можна підключити послугу смс-інформування, щоб знати про всі факти зняття грошей з кредитної картки.

Втрата кредитної карти.

Можуть виникнути складнощі з відновленням картки у випадку втрати або крадіжки. Необхідно буде замовляти нову карту, а це пов’язано з відвідуванням банку і збором деяких документів.

Боргова яма.

Існує ризик загнати себе в боргову яму. Кредитна карта, в якійсь мірі, розслаблює людину. Особливо, якщо там встановлений досить вагомий кредитний ліміт. І можна захопитися, регулярно знімаючи з карти певні суми грошей, повернути які швидко не вийде. А якщо банк почне нараховувати відсотки за користування кредитними коштами, то сума боргу і зовсім стане рости. Тому з кредитної карти необхідно знімати таку суму коштів, яку клієнт зможе досить легко погасити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?