Новини світу кредитування та банківських послуг.

Переваги і недоліки лізингу вантажних і легкових автомобілів.

В даний час багато знайомі з поняттям автокредитування. Але, в той же час, з такою формою купівлі легкових або вантажних автомобілів, як лізинг знаком далеко не кожен потенційний користувач подібної фінансової послуги.

Слово «лізинг» позначає довгострокову оренду транспортних засобів або обладнання.

Останнім часом умови отримання кредиту ускладнилися. У зв’язку з цим лізинг деколи стає єдиним можливим способом придбання такого бажаного автомобіля.

Придбати легковий (або вантажний) автомобіль за допомогою лізингу можуть юридичні та фізичні особи. Ще зовсім недавно лізингова послуга покупки автомобіля практично була недоступна більшості людей. Але в даний час лізингові компанії часто орієнтують свої послуги і на категорію лізингоодержувачів. Враховуючи те, що багато хто не знає, чим відрізняється лізинг від придбання автомобіля в кредит, зупинимося на головних lizing_gruzov-300x179відмінностях даних фінансових послуг.

По-перше, у разі лізингу автомобіль, що купується вважається власністю лізингової компанії до кінця дії лізингового договору.

Головна перевага лізингу перед кредитом в тому, що автомобіль в лізинг отримати набагато легше, ніж в кредит. Більшість банків не пропонує такої послуги автокредитування, як «придбання в кредит вантажного автомобіля». Крім того, по автокредитах зараз дуже висока процентна ставка і неймовірно довгі терміни розгляду заявок на кредит.

У той же час, для розгляду заявки на придбання автомобіля в лізинг достатньо, як правило, декількох днів. Юридичні особи отримують додатковий зиск, адже в разі лізингу автомобілів, витрати на нього призводять до зменшення оподатковуваної бази. Немає необхідності в зниженні розмірів суми обігових коштів, оскільки підприємство не повинно відразу платити велику суму за автомобіль. Підприємство, організація отримує в своє розпорядження автомобіль вже через кілька днів, при цьому по максимуму знизити витрати на покупку автомобіля допомагає коефіцієнт прискореної амортизації. Так як автомобіль числиться за лізинговою компанією, то підприємству не потрібно відкривати своє автогосподарство. Більшість лізингодавців йдуть назустріч підприємствам і складають комфортний для виплат графік лізингових платежів. Також лізинг не вимагає додаткового заставного забезпечення, адже, по суті, в його ролі виступає сам автомобіль.

Фізичним особам зручний лізинг через мінімального розміру початкового платежу, який в разі кредиту може доходити до 35% всієї вартості автомобіля. Також лізинг, на відміну від банківського кредиту, не вимагає додаткових комісійних виплат. Юридично автомобіль – власність лізингової компанії, тому вона несе зобов’язання, пов’язані з питаннями його експлуатації, техобслуговування, виплаті страховок і т.д. Їх вартість внесена в щомісячні платежі.

У числі недоліків лізингу можна виділити той факт, що власник автомобіля користується ним за дорученням, що створює, безумовно, деякі незручності. Перш за все, він не відчуває себе повноцінним власником автомобіля. Крім того, йому доводиться двічі реєструвати автомобіль: 1-й раз – на лізингову компанію, а 2-й раз – на себе (по закінченні строку договору лізингу, коли отримає у власність автомобіль). І, нарешті, вирішивши придбати транспортний засіб у лізинг, врахуйте, якщо лізингоодержувач не в змозі вносити платежі, то він позбавляється і автомобіля, і вже виплаченої їм за лізинговим договором сумою грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?