Новини світу кредитування та банківських послуг.

Переоформляємо борг по кредитній картці.

Отже, раніше вже розповіли, як можливо розібратись з банком по кредиту готівкою. На черзі – непогашений кредитний ліміт на карті. З ним та ж біда: взятий в стабільні часи кредит довгий час справно погашався, а банк нагадував про себе лише рекламою нових сервісів і продуктів.

Але ситуація змінилася і платіж для погашення кредитного ліміту на банківській карті в сумі близько 2,5 тисяч щомісяця виявляється не підйомним.

Ставлення співробітників банку різко змінюється з ввічливо-чемного на ввічливо-вимогливе. По декілька разів на тиждень нагадують про необхідність внести гроші для погашення залишився на карті боргу. Внесення невеликих сум від телефонного троллінгу з боку співробітників колл-центру банку не рятує. Після двох пропущених платежів сумарний борг за рахунок штрафів наближається до 7 тисяч. Уже наступні дзвінки від представника колекторської компанії – банк передав на сторону роботу з проблемними позичальниками. Більш нав’язливі нагадування колектора про необхідність погашати кредит грошей не додають, відповідно, кредит і надалі не погашається. Ще один пропущений платіж, і борг по платежах разом зі штрафами перевалює за 10 тисяч.

І – о диво! – Той, хто телефонує представляється співробітником банку, нагадує про наявність простроченої заборгованості і ввічливо питає: «А якщо ми знизимо вам суму щомісячного платежу – ви зможете погашати борг?».

1116І тут з’ясовується: банк почав «акцію» для проблемних позичальників і теж пропонує переоформлення кредитів на тих умовах, які опиняться посильними для клієнта. Точно так же попередньо обговорюємо день візиту до відділення – співробітник банку навіть пропонує на вибір де зручніше – і вперед.

В особистій бесіді з’ясовуємо всі подробиці: банк пропонує зафіксувати суму непогашеного кредитного ліміту по карті в звичайний споживчий займ з можливістю вибрати термін погашення. Тут все також типово – від 12 до 48 місяців. Підраховуємо разом з менеджером, на яких умовах щомісячний платіж буде найменш болючим для особистого бюджету, вибираємо золоту середину – 24 місяці на погашення. Раніше нараховані штрафи, яких вже набігло майже на 4 тисячі, банк списує, а пропущені платежі переносяться в новий договір.

Вся процедура у відділенні займає також не більше 15-20 хвилин. Особливо слід відзначити, що банки в процесі переоформлення проблемних кредитів вже не проводять оцінку платоспроможності клієнта. Це економія часу, оскільки клієнт банку вже знайомий.

Що ж ми отримали в підсумку з переоформленням проблемного карткового боргу. В першу чергу, позичальникові заощаджені 4 тисячі гривень штрафів, які банк «пробачив» за зговірливість. Друге: не зіпсована кредитна історія. І, головне – зниження щомісячних платежів з 2,5 тисяч до 600 гривень, що менш болісно для особистого бюджету. І, природно, як у випадку з будь-яким споживчим кредитом, в суму щомісячного платежу «зашита» комісія банку за обслуговування кредиту в розмірі близько 100 гривень. Таким чином, банк мотивує позичальника погашати борг з випередженням графіка: швидше погашаємо – менше переплачуємо.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?