Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перекредитування кредитів

Саме словосполучення перекредитування кредитів нагадує тарабарщину. Але ми з Вами розуміємо, про що йдеться.

Взявши одного разу кредит і усвідомивши, що нам не підходять дані умови, скажімо, отримана сума або занадто швидке погашення, ми починаємо шукати варіанти, щоб замінити даний кредит іншим. Просто кажучи перекредитувати кредит.

І в даному випадку банки чіпляються за цю можливість втерти нам небудь цікавіше.

В цілому, я б розділив перекредитування кредитів на три різні варіації.

Перша, це коли у Вас раптово знизився основний дохід або зросли незаплановані витрати, і Ви не можете погасити в строк черговий платіж. Банк, чує, що Ви не бреше і реально не донесете йому кілька платежів. У цьому випадку Вам може бути запропонована реструктуризація кредиту. Ви ж не відмовляєтесь платити, просто у Вас знизилася дохідна частина, яку Ви можете спрямувати на погашення кредиту.

Банк просто перераховує Вам графік платежів так, що оплата за кредитом або зсувається на кілька місяців, або збільшується загальний термін повернення кредиту і щомісячний платіж стає менше. При цьому банк повинен бачити, що дана ситуація з неплатежами спровокована об’єктивними умовами, а не Вашим особистим небажанням так багато віддавати банку.

Тільки не думайте, що банкіри так поступають з альтруістскіх спонукань. Їм самим дуже не вигідно, щоб Ви платили з простроченнями, так у них падають активи. Краще нехай платить менше, але регулярно. До того ж і виплатити відсотків у цьому випадку Вам доведеться більше.86

Інший варіант перекредитування кредитів, це коли банк кредитор або просто сторонній банк (з метою перетягнути до себе клієнта) пропонують отримати інший кредит за більш привабливими умовами, з метою повного закриття діючого.

У цьому випадку будьте обережні і дуже ретельно прорахуйте всі необхідні виплати. Вся справа в тому, що в більшості випадків погашення кредитів здійснюється рівними платежами. У цьому випадку спочатку списуються здебільшого відсотки за користування кредитом, а потім основне тіла кредиту. Якщо Ви оплатили такий кредит вже більше половини терміну, то й більшу частину відсотків вже виплатили, і ставка нового кредиту, яка здається Вам привабливіше, такої являтися не буде.

Третій варіант перекредитування кредитів може здатися Вам найпривабливішим. У Вас тимчасові фінансові проблеми і Ви хочете перехопити гроші у знайомих на кілька днів, закрити повністю діючий кредит в банку і тут же узяти у них новий на велику суму. Чесно діліться своїм планом з менеджерами банку. Вони кивають Вам, що типу чудовий варіант, тільки в останній момент Вам приходить відмова у видачі нового кредиту.

Не дивно. Якщо у Вас утворилися проблеми з діючим кредитом, то немає гарантії, що подібного не трапиться і з новим. Краще перестрахуватися, але суму на закриття поточного кредиту все ж у Вас вивудити.

У цьому випадку потрібно бути дуже переконливим і діяти хитріше співробітників банку. Але все одно, спосіб дуже не надійний. Раджу утриматися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?