Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перекредитування кредитів

Суть перекредитування або рефінансування кредитів можна описати по-простому, чи як кажуть, «на пальцях». Отже, позичальником оформлений позику під досить високі відсотки і на відносно незначний період. Він справно платив за нього, але через деякий час помічає, що ставки відсотків у багатьох банках знизилися і стали менше, ніж у банку-кредиторі. Що ж у цій ситуації робить позичальник?

У нього є кілька сценаріїв подальших дій. Він, зрозуміло, може, як і раніше нічого не міняти і платити ті ж відсотки, однак може і спробувати зменшити їх розмір, і платити за користування позикою трохи менше.

Що ж для цього потрібно зробити?

Можна звернутися до фінансової установи, яке на даний момент є кредитором, з проханням знизити ставку. Який буде результат?

У даній ситуації наявна 2 варіанти

  • процентна ставка залишається колишньою, адже відсотки є доходом установи і навіщо йому від нього відмовлятися;
  • процентну ставку знизять, що малоймовірно, але буває і таке.

Випадки, коли банк згоден піти на поступки і знизити розмір процентної ставки, і коли він не хоче її знижувати – слід розглянути докладніше.

Випадок перший – фінансова установа згідно на зниження відсоткової ставки. Дана операція здійснюється двома шляхами:

Перший – коли кредитним договором передбачено зміну процентної ставки, то установою просто змінюється її розмір і все. Ця операція article418оформляється шляхом складання додатка до кредитного договору.

Другий – коли кредитним договором не передбачена можливість зміни процентної ставки, то надається новий займ і на інших умовах. За рахунок коштів отриманих від оформлення нової позики гаситься заборгованість за старим кредитом, і позичальник платить за користування позикою відповідно до умов, які передбачені новим договором.

У випадку, коли банк – кредитор не хоче зменшити розмір процентної ставки або іншим способом змінити умови, можна звернутися в інший банк з метою отримання нової позики. За рахунок коштів отриманих за новим кредитом погасити позику в «старому» кредитній установі і далі виплачувати по новому позиці, відповідно на нових умовах.

Оформлення нової позики, за рахунок коштів якого можна виплатити старий кредит називається перекредитуванням кредиту або рефінансуванням. Однак даний процес має певні складності.

Уявіть таку ситуацію, позичальник звернувся в банк за новою позикою, щоб оформивши його, розплатитися зі «старим» банком. Припустимо, йому потрібний кредит у сумі 100 тис. доларів або навіть більше. Дана сума досить істотна, тому банк може надати кредит тільки під заставу нерухомості. Однак нерухомість вже перебуває в заставі у «старого банку», який вже надав кредит, який хочеться перекредитувати. Щоб «старий» погодився на зняття застави, потрібно повернути йому гроші, але щоб отримати гроші від нового банку-кредитора, потрібно дати в заставу нерухомість. Виходить «замкнуте коло», вийти з якого не дуже просто.Что ж робити в такій ситуації?

Існує кілька способів рефінансування

  • Перший – застосування «кривої схеми» – щоб її здійснити, потрібний «добрий дядько» (організація, тітка, організація, несподіване спадок, виграш у лотереї, гроші з бізнесу, скарб, і інше). Якщо таке є в наявності, то все просто.
  • Другий – «класична схема» рефінансування – новим банком надаються гроші для погашення кредиту в колишньому.

Зазвичай перекредитування кредитів застосовують для зниження процентної ставки і, відповідно, зменшення витрат.

2 Responses to Перекредитування кредитів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?