Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перекази Contact в Україні більше не працюють

НБУ призупинив роботу російської платіжної системи Contact. Невелика втрата: чи не більше 6% переказів в Україну і 4% – з неї.

Contact, роботу якої вчора призупинив НБУ, належить міжнародній платіжній системі Qiwi. Росіяни запевняють, що проблема виникла через звичайної процедури перереєстрації документів компанії. Нацбанк, мовляв, зробив деякі зауваження, компанія їх виправила, і тепер необхідно внести відповідні поправки до реєстраційних паперу. На це піде два тижні.


Проблема Contact очевидна. Центробанк Росії нещодавно позбавив ліцензії банк РСБ 24 (Русславбанк). Він виконував функції розрахункового центру по українським перекладам для Contact. Інших розрахункових центрів за операціями в Україні у Contact немає.

Сказати, що зупинка роботи Contact загрожує серйозними втратами для українського ринку, було б перебільшенням. Частка компанії серед систем-нерезидентів досить скромна: 6% по транскордонним перекладам в Україні і 4% – з України. Усього за перше півріччя абсолютна сума переказів в Україну склала 1 161 млн. доларів, з України – 220 млн. доларів.

Щодо своїх конкурентів, таких як Western Union (35% ринку за переказами в країну, 43% – по платежах з України) або Money Gram (14 і 8% відповідно), позиції у росіян не найсильніші. Це означає, що Contact навряд чи варто побоюватися істотного відтоку клієнтів. Ті, кому система була зручна своїм російським походженням, швидше за все, повернуться в неї після після усунення розбіжностей з НБУ.

Транскордонними перекладами крім нерезидентів займаються ще й системи-резиденти: PrivatMoney, AVERS, Welsend і СОФТ.

Абсолютний лідер ринку – PrivatMoney ПриватБанку. На другому місці серед систем, створених резидентами України, з великим відставанням йде AVERS банку Фінанси та Кредит. Перекладами в Україну та з України займається також WelsendУкргазбанку. Тільки за напрямом «з країни» працює СОФТ, що входить до UniCredit Bank.

PrivatMoney і Welsend входять до трійки лідерів і по переказах в країні – тут вони поступаються лише Укрпошті і її «Поштовому переводу», що сконцентрував 22% цього сегмента ринку. В цілому ж за перше півріччя обсяги переказів українських систем за кордон відносно скромні: 12500000 доларів в Україну і 8900000 доларів за напрямом «з». Зате всередині країни платіжні системи-резиденти оперували куди більш пристойною сумою – 33800000000 гривень за півроку.

Переказами в Україні займається 41 система (25 резидентів і 16 нерезидентів). По ідеї, російській Contact є кому підмінити на пару тижнів.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?