Новини світу кредитування та банківських послуг.

Переддефолтний стан і перехідний банк.

Падіння економіки

Падіння валового внутрішнього продукту України в цілому за 2014 порівняно з попереднім роком склало 6,8%. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України. Згідно з повідомленням, дані наводяться у відсотках до відповідного періоду попереднього року в постійних цінах 2010 року без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції.
За інформацією Держстату, в тому числі в першому кварталі в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року ВВП знизився на 1,2%, у другому кварталі – на 4,5%, в третьому – на 5,4%, в четвертому – на 14, 8%. Номінальний ВВП у фактичних цінах склав 313 568 000 000 грн. за підсумками першого кварталу, +375903000000. грн. за підсумками другого, +434166000000. грн. за підсумками третього, +443091000000. грн. – за підсумками четвертого кварталу. В цілому на 2014 рік номінальний ВВП у фактичних цінах склав 1567 млрд. грн.

Рейтинги

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгострокові рейтинги ПрАТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк" в іноземній валюті до рівня СС від раніше встановленого ССС. При цьому рейтинг банків в місцевій валюті залишився на колишньому рівні. У Fitch пояснюють, що причиною для зниження рейтингу є більш ймовірна загроза дефолту з боку банків за їх зовнішніми борговими зобов’язаннями на даний момент.

clip_image001

Перевиконання держбюджету

Під час селекторної наради прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з головами ОДА, яке відбулося минулого тижня, перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що розпис державного бюджету за січень-лютий 2015 перевиконано майже на 4 млрд. грн. «За результатами січня – лютого без зарахування доходів Національного банку, перевиконання планового розпису по держбюджету склало майже 4 млрд. грн., по доходах місцевих бюджетів – доходи зросли на чверть », – сказав він.

Переддефолтний стан

25 березня Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service знизило довгостроковий рейтинг емітента України з «Caa3» до «Ca», це передостанній рівень в рейтинговою шкалою агентства. Це означає, що в Moody’s вважають, що ймовірність дефолту на Україні дуже висока, і утримувачі українських облігацій можуть зазнати значних збитків.

clip_image002

Інвесторів ще пошукають

Фонд гарантування продовжив до 3 квітня термін пошуку потенційних інвесторів для Дельта Банку, Кредитпромбанку і Омега Банку, що належать Миколі Лагуну. Потенційним інвесторам пропонується: відчуження всіх або частини активів і зобов’язань банку на користь приймаючого банку, створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань банку або продаж банку в цілому.

Гроші для Укренерго

24 березня в Великобританії Міністр фінансів України Наталія Яресько та перший віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку Філ Беннет підписали кредитну угоду, яка передбачає виділення 65 млн. Євро для «Укренерго» з метою вирішення проблем з енергопостачанням у Києві та області. Кошти будуть спрямовані на реалізацію проекту, який передбачає будівництво 330-кіловольтної підстанції «Західна», а також будівництва двох 330-кВ ліній, що підключать нову підстанцію до енергосистеми.

clip_image003

Китайські інвестиції

Китайська компанія CITIC Construction Co., Ltd готова інвестувати в будівельний ринок України $ 15 млрд., які будуть спрямовані на вирішення проблеми доступного житла в країні. Відповідний меморандум підписаний в четвер у Києві. Як повідомляє прес-служба Мінрегіону, меморандум передбачає отримання Україною кредиту від кредитних установ та організацій Китаю на загальну суму $ 15 млрд. під мінімальні відсотки, строком на 15 років з правом пролонгації. В Україні буде реалізовано пілотний проект інвестиційною вартістю в $ 1 млрд.

Новини від Крісталбанка

Як повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, 12 березня 2015 року, після виконання інвестором усіх умов договору купівлі-продажу акцій перехідного банку, ПАТ "Перехідний банк" Крісталбанк "втратив статус перехідного банку. Разом з тим, відбулося витікання терміну дії договору про співпрацю з ПАТ "Перехідний банк" Крісталбанк "і ВАТ" ОТП Банк ".
Згідно даним договором ВАТ "ОТП Банк" здійснював виплати гарантованих сум відшкодування за договорами банківського вкладу, картковими і поточними рахунками вкладників ПАТ "Терра Банк", зобов’язання за якими передані ПАТ "Перехідний банк" Крісталбанк ".

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?