Новини світу кредитування та банківських послуг.

Передача активів і допомога від МВФ

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Активи Нацбанку

Активи Національного банку України в 2014 році порівняно з початком року зросли на 159 935 000 000 грн., або на 38%, – до 577 068 000 000 грн. Про це повідомляється у звітності НБУ, яка була оприлюднена в газеті «Урядовий кур’єр» від 7 лютого №23. Відповідно до звітності, зростання активів відбулося за рахунок збільшення обсягу державних цінних паперів у портфелі НБУ в 2 рази – до 330 774 000 000 грн., А також зростання обсягу внесків в рахунок квоти Міжнародного валютного фонду в 1,8 рази – до 31344 млн. грн. , приросту кредитів банкам та іншим позичальникам на 22% – до 81573 млн. грн.
Одночасно знизилися обсяги коштів в іноземній валюті та банківських металах у 3 рази – до 17338 млн. грн., вкладення в цінні папери нерезидентів – на 12%, до 88118 млн. грн., авуари в СПЗ – в 2 рази, до 59 млрд. грн.

clip_image001

Мінімальна зарплата

З 1 грудня 2015 розмір мінімальної зарплати і пенсії зросте в середньому на 13%. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив міністр соціальної політики України Павло Розенко. Також він нагадав, що в 2014 році зростання соціальних виплат було заморожене, і тому підготовлюване зростання – це вже суттєвий результат роботи соціальних служб.

Кредит від Світового банку

Між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Світовим банком) 10 лютого було підписано кредитну угоду на надання Україні 378 400 000 дол. кредиту на фінансування проекту з розвитку вітчизняних магістральних електромереж. Кредит складається з 330 млн. дол. безпосередньо від Світового банку, а також 48,4 млн. дол. Від Фонду чистих технологій. Залучення даної позики буде направлено на реалізацію "Другого проекту з передачі електроенергії" в інтересах Національної енергетичної компанії "Укренерго".

Допомога від МВФ

Загальний пакет фінансової допомоги, яка буде надана Україні в найближчі 4 роки, складе близько 40 млрд. дол., Включаючи 17,5 млрд. дол. за новою програмою кредитування економіки з боку Міжнародного валютного фонду. Про це спочатку повідомило агентство Bloomberg з посиланням на директора-розпорядника Фонду Крістін Лагард., А потім підтвердив і Департамент зовнішніх зв’язків Міжнародного валютного фонду. За словами Лагард, з усіх джерел разом узятих, загальний пакет фінансової допомоги складе близько 40 млрд. дол. за чотирирічний період.

clip_image002

Плата за банкрутство

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав у правоохоронні органи 437 заяв про відшкодування збитків, які були заподіяні неплатоспроможним банкам в результаті протиправних дій їх посадових осіб. На сьогодні загальна сума претензій складає 58400 млн. грн. Як повідомили у фонді, в даний час відкрито вже 239 кримінальні справи на загальну суму 42600 млн. грн. за фактами привласнення та розтрати майна, зловживання повноваженнями, шахрайства і незаконних дій з арештованим майном.

Тимчасова адміністрація в Енергобанку

У п’ятницю, 13 лютого, Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в ПАТ «Енергобанк». Тимчасова адміністрація в даний банк введена строком на три місяці з 13.02.2015 по 12.05.2015 включно. Згідно з даними звітності ПАТ «ЕНЕРГОБАНК» на 11 лютого 2015 загальний обсяг вкладів понад 54 тис. фізичних осіб становить 1,2 млрд. грн., з яких 0,5 млрд. грн. – вклади в межах гарантованої суми відшкодування. При цьому, близько 0,3 млрд. грн. підлягають виплаті вкладникам протягом дії тимчасової адміністрації.

Банк «Київ» передали «Укргазбанку»

За пропозицією Експертно-аналітичної ради з питань участі держави в статутному капіталі банків, який очолює Мінфін, 11 лютого Уряд України прийняв рішення, згідно з яким ВАТ «АКБ« КИЇВ »виводиться з ринку шляхом відчуження всіх активів і зобов’язань (вкладників та інших кредиторів) в державний ПАТ АБ «Укргазбанк». Таким чином, щодо ПАТ «АКБ« КИЇВ »застосовується спеціальна процедура, передбачена статтями 39, 411 Закону України« Про систему гарантування вкладів фізичних осіб », яка дозволить вивести банк з ринку, в той же час забезпечивши переведення депозитів його вкладників в інший банк з державною часткою.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?