Новини світу кредитування та банківських послуг.

Овердрафт – кредит номер один

Дуже часто ми не можемо привести свої витрати в порядок. Розкидаючи грошима направо і наліво (якщо, звичайно ж, нам дозволяє бюджет), ми забуваємо про найголовніше. І ось, коли кишені спустошені, а цього головного поки немає, люди звертаються до найближчих людей за допомогою. Якщо бути точніше, за фінансовою підтримкою.

У наш час давати гроші в борг не люблять. Особливо якщо мова йде про дуже близьких людях. Напевно, в цьому випадку спрацьовує давно відомий принцип: хочеш втратити друга або близької людини, дай йому в борг. Тому не потрібно морочитися. Тим більше тоді, коли є вигідний спосіб подолання фінансових труднощів. Ім’я йому мікрокредит. А якщо бути ще точнішим – овердрафт.

У чому сила?

Овердрафт – слово англійського походження. У перекладі з цієї мови воно означає сверхсчет. Це певна форма кредитування, яка дозволяє клієнту вкласти в потрібну справу ту суму, яку він вважатиме необхідною. Він може це зробити навіть в тому випадку, якщо її розмір перевищує його можливості. Йдеться про ситуацію, коли на кредитці менше грошей, ніж вимагає вибрана послуга або товар. У наш час така процедура знаходить все більшу популярність у всіх країнах світу. Такий прогрес можна пояснити переходом різних структур на виплату заробітної плати своїм робітникам за допомогою банкоматів. А якщо бути точніше – пластикових карток.

А тепер докладніше про овердрафт. Відомо, що цей вид кредиту має ряд характеристик. Ось як вони виглядають:

– Овердрафт вважають короткочасним; максимальний період оформлення обов’язкових договорів прирівнюють до дванадцяти місяців;

– Цей вид кредиту прив’язаний до рахунку дебетової картки;

overdraft– Його видають тільки в тих межах, які передбачає договір; зазвичай його розмір диктує середньомісячна зарплата;

– Протягом декількох днів клієнти можуть користуватися безпроцентними перевагами кредиту;

– Щодня нараховуються відсотки; зазвичай вони відображаються на сумі тих коштів, які перевищують встановлений ліміт.

Закритий кредит

Часто овердрафт порівнюють з кредитною лінією. Це говорить про те, що в період дії договору клієнт використовує гроші в межах норми. Він це може робити не один і далеко не два рази. Але тільки в тому випадку, якщо внески матимуть регулярний характер.

При нарахуванні заробітної плати кредит можна буде вважати закритим. Для початку поновлюється всю стелю грошових коштів, які клієнт мав право витрачати, погашаються відсотки, а все інше надходить на рахунок власника пластикової картки. Якщо протягом місяця гроші на рахунок не зайдуть, клієнт зобов’язаний розрахуватися з боргами. Для цього йому знадобиться вкласти грошові кошти за допомогою якихось інших джерел.

Перш за все – штраф

Якщо мова йде про фізичних осіб, цей виду кредиту може приймати два види – дозволений і недозволений. Зазвичай овердрафт вважають дозволеним, тому що клієнт може коли завгодно вкласти кошти в ті або інші потреби. Природно . В межах тієї норми, яка передбачена конкретним договором. Якщо його витрати більше дозволеної суми, на рахунку висвічується недозволений кредит. У таких випадках фінансові структури дають можливість розрахуватися через деякий час. Якщо ж клієнт не зверне увагу на таку умову, йому доведеться понести адміністративну відповідальність. Перш за все, мова йде про виплату штрафу.

Без обмежень

Такий кредит можуть скласти фізичні особи, які користуються пластиковими картами. Для осіб, які не знають, що це таке, обмежень немає. Овердрафт вважається можливим і для них. Щоб добитися кредиту, доведеться сходити в фінансову структуру, подати туди певну заяву і необхідні документи. У цьому випадку вимоги співробітників банків будуть не такими завищеними, як у випадку оформлення простих кредитів.

Клієнту треба буде прихопити з собою паспорт і який-небудь другий документ, який визначає його особу. Довідка про щомісячні доходи тут не грає першорядну роль. Те ж саме можна сказати і про заставу. При оформленні овердрафта він необов’язковий. Щоб остаточно розібратися з усією документацій буде потрібно кілька днів.

Система доступу

Овердрафт доступний тим клієнтам, які мають на руках постійну прописку, а також місце роботи, де працює потрібне відділення банку. Дані про стаж збирають співробітники фінансової структури. Серед усіх позитивних моментів – довгі зв’язки клієнта з банком і відсутність боргів за кредитами, які він оформляв до цього.

Після оформлення такого кредиту люди нерідко стають жертвами деяких неприємностей. Передбачити їх буває складно. Ось як вони виглядають:

– Зменшення прибутку (в деяких випадках вона не зможе погашати суму овердрафту, тому доведеться знизити максимальний розмір кредиту);

– Начальство може перестати вчасно видавати зарплату; певні незручності можуть виникнути і при її нарахуванні на особистий рахунок клієнта.

Що воліють європейці?

Клієнти повинні бути впевнені на всі сто відсотків у тому, що їхні доходи вчасно виявляються в потрібному місці і в потрібний час. Власники подібних карт мають бути повідомлені про всілякі комісії за обслуговування різних операцій і безготівкових грошей на їх рахунку. Велике значення в таких випадках відіграють типи пластикових карток. А їх буває чимало.

У зарубіжних країнах овердрафт користується величезною популярністю. У Росії про нього мало хто знає. Жителі Європи вважають за краще оформляти споживчі кредити. Хоча овердрафт, в порівнянні з багатьма іншими видами кредитів, надає своїм клієнтам набагато більше вигідних можливостей. До того ж, він дешевший позики, та й в оформленні не сильно мудрований.

Звичайно, якщо інформації про такий вигідному вигляді кредитування стане більше, люди зрозуміють справжні переваги овердрафту. На відміну од інших видів кредитів він дає людині можливість відчути себе вільним птахом. Нарешті людям не доводиться жити від зарплати до зарплати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?