Новини світу кредитування та банківських послуг.

Отримання кредиту у приватної особи

Багато людей, яким не вдалося отримати кредит у банку, користуються послугами приватних організацій, які не вимагають від них довідок з місця роботи, застави або надання поручителів. У цьому випадку ніхто не буде перевіряти кредитну історію і пред’являти особливі вимоги. Тим не менш, багато громадян з побоюванням ставляться до отримання приватних позик. Розглянемо основні моменти, які пов’язані з даним видом кредитування.

Плюси і мінуси приватного кредитування

Незважаючи на те, що приватний інвестор практично безперешкодно може надати необхідну суму, багато остерігаються такої форми кредитування. Тут немає вікових обмежень (приватний кредит надається з 18 років) і немає необхідності надавати довідку з офіційного місця роботи. Для отримання приватної позики вам знадобитися всього кілька годин, у той час як на оформлення банківського кредиту можуть піти тижні.

afdel-snjvНезважаючи на наявність очевидних плюсів, недоліків у даного виду кредитування набагато більше. Найістотнішим недоліком є високі відсотки. Вони вимірюються не річними ставками, а щомісячними. Якщо клієнт не дотримується умов договору або не в змозі оплачувати відсотки, то позбавляється заставного майна, яке в разі несплати заборгованості переходить у власність інвестора. Період підписання договору не перевищує 1 року. Сума позики найчастіше складає не більше 50-60% від оцінки заставного майна.

Отримання коштів під розписку.

Якщо мова йде про невелику суму позики, то отримати її можна під розписку. Згідно з існуючим законодавством подібні угоди не потрібно завіряти у нотаріуса (завіряються тільки у випадку, якщо мова йде про велику суму). У цьому випадку позичальникові необхідно погодитися з встановленою приватною особою процентною ставкою та іншими особливостями угоди.

При оформленні розписки потрібно врахувати наступні деталі: вказати в ній період погашення позики, процентну ставку, особливості повернення коштів, а також розмір пені, яка буде нарахована у випадку несвоєчасної оплати.

Надання приватної позики без застави

На відміну від банківських установ, приватний інвестор дуже рідко погоджується на ризиковані угоди, тому отримати у нього велику суму без надання застави просто неможливо. У цьому випадку також необхідні будуть документи, що підтверджують ваше право на майно. Деякі кредитори навіть можуть зажадати переоформити особисту власність на них, поки борг не буде виплачений.

При незначній сумі позики процедура її отримання у приватного інвестора спрощується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?