Новини світу кредитування та банківських послуг.

Отримання депозиту з банку «Фінанси та Кредит»

17 вересня НБУ визнав банк Фінанси та Кредит бізнесмена Костянтина Жеваго неплатоспроможним, 18 грудня у фінустанови відібрали ліцензію і відправили його на ліквідацію. Це означає, що тепер Фонд гарантування вкладів фізосіб зобов’язаний виплатити компенсації в рамках 200000 гривень абсолютно всім вкладникам банку.

Питань у тих, кому не пощастило бути вкладником «фініків», купа. 

Коли почнуться виплати?

Виплати всім вкладникам банку Фінанси та Кредит незалежно від терміну закінчення договору почалися 23 грудня і триватимуть до 3 лютого. З 28 листопада вони були припинені: Фонд зробив паузу, щоб скласти повні списки вкладників, що претендують на відшкодування.

За час дії в банку тимчасової адміністрації (з 18 вересня по 18 грудня) виплати отримували клієнти, що тримали в банку поточні та карткові рахунки, а також за вкладами, термін дії яких закінчився до 1 листопада. Фонд уже виплатив 2700000000 гривень із запланованих 10,480 млрд.

Де отримати гроші?

Фонд виплачує компенсації через 4 банки: ПУМБ, Ощадбанк, Альфа-Банк і Південний. У який банк йти вкладнику, залежить від реєстрації.

Жителів Криму, Дніпропетровській, Житомирській, Донецькій, Луганській, Сумської та Чернігівської областей обслуговує ПУМБ;

Вінницькій, Івано-Франкоской, Полтавської та Рівненської – Ощадбанк;

Волинській, Закарпатській, Київській (у тому числі Київ), Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій – Альфа-Банк;

Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Харківській та Херсонській – банк Південний.

Вкладникам-нерезидентам потрібно звертатися до відділень Альфа-Банку.

Кому будуть платити?

Фонд гарантування компенсує строкові вклади та депозити до запитання фізосіб, гроші з поточних і карткових рахунків, а також з неактивних рахунків. Все це з урахуванням відсотків, нарахованих за станом на 18 вересня 2015 року. Розмір компенсацій варіюється від 10 до 200 000 гривень.

Фонд не відшкодовує вклади у банківських металах, гроші з рахунків юросіб, а також депозити власників або топ-менеджерів банку. Виплати не поширюються на вклади, котрі стали заставою за кредитами, і розміщення на привілейованих умовах.

А якщо депозитний сертифікат?

Все залежить від виду сертифіката. Іменні Фонд компенсує, на пред’явника – ні.

Які документи потрібно взяти з собою?

Щоб отримати 200000 гривень потрібно принести у відділення банку тільки паспорт і код. Важливо також переконатися в наявності свого прізвища в реєстрі вкладників. Для цього потрібно зателефонувати до кол-центр «фініків», або виплачує компенсації банку.

Для отримання вкладів за дорученням потрібні:

 • Нотаріально завірена копія довіреності. У ній обов’язково має бути сказано, що довірена особа має право «отримувати кошти в будь-яких фінансових і банківських установах, а також відшкодування коштів за вкладами від Фонду гарантування». 
 • Оригінали паспорта та коду.

  Вклади у спадок видадуть при наявності:

 • Оригіналів паспорта та коду.
 • Нотаріально засвідченої копії документа про право на спадщину.
 • Заяви на виплату гарантованої суми на правах спадщини.
 • Всі ці документи потрібно відправити листом на юридичну адресу банку (Київ, вул. Артема, 60) на ім’я Чернявської Олени Степанівни (це уповноважений Фонду на ліквідацію банку).

  А якщо змінилися паспортні дані?

  У такому випадку потрібно в будь-якому функціонуючому відділенні банку Фінанси та Кредит написати заяву на ім’я ліквідатора. При зміненій прописку достатньо подати тільки ксерокопію паспорта. Якщо ж у паспорті змінено прізвище або у людини повністю новий документ, потрібна довідка з паспортного столу про заміну паспортних даних із зазначенням даних (серія та номер) старого паспорта.

  Що робити, якщо сума депозиту більше 200 000 гривень?

  Чекати. 200000 такі вкладники отримають відразу (тобто залежно від терміну закінчення договору). Все, що перевищує гарантовану суму, переноситься на четверту чергу виплат.

  Кредитори 4-ї черги почнуть отримувати свої гроші лише після того, як будуть продані активи банку. Цьому передуватиме їх оцінка, що займає мінімум півроку.

  А що якщо депозит в валюті?

  Компенсацію виплатять у гривні за курсом на момент визнання банку неплатоспроможним. У випадку з «фініками» – це 18 вересня. Курси основних валют тоді були такими: 21,82 гривень / $; 24,50 гривень / €; 33,72 гривень / £; 3,31 гривень / 10 руб.

  Незалежно від суми вкладу, на руки можна отримати не більше 200 000 гривень. Обмеження на зняття коштів у валюті в еквіваленті 20000 гривень на добу на одного клієнта в даному випадку не діє.

  Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?