Новини світу кредитування та банківських послуг.

Особливості страхування життя і здоров’я при кредитуванні

Банк, що видає кредит, всіма способами намагається зменшити ризики невиплати. Позичальники копітко перевіряються за всіма пунктами. Сьогодні отримати кредит готівкою без страховки стає практично нездійсненним завданням. Одним з найважливіших факторів при оформленні кредиту, є страхування здоров’я і життя. Послуга добровільна, обов’язкова.

Страхування при взятті кредиту – послуга страхових компаній. Завдяки їй позичальнику на руки видається поліс, і забезпечується виплата позики (повна або часткова) при травмах або захворюваннях. На практиці, багато банків дають негативну відповідь саме з причини відмови від поліса.


Що передбачає договір страхування?

Не завжди клієнт справно погашає позику, тому який банк прагне убезпечити себе укладенням страхового договору. Він знижує відсоток не виплачуваних кредитів і забезпечує подальшу конкурентоспроможність компанії.

Угода страхування життя, насамперед, захищає саму людину, його рідних і близьких. Зобов’язання по кредиту покладені не на родичів, а на страхову компанію, яка видала спеціальний поліс. 


З одного боку, страховка підвищує щомісячний платіж і всю суму позики цілком, що не дуже приємно і зручно багатьом людям. Особливо це стосується швидких кредитів, які людина бере на термінові потреби. З іншого ж боку, правильно підібраний поліс дасть впевненість у майбутньому (при травмах або
смерті позичальника) і не повісить на сім’ю борги по виплатах.

Плюси і мінуси страхування життя

Переваги:

 1. Захищеність рідних, близьких і самої людини у разі смерті або втрати працездатності.
 2. При накопичувальному страхуванні, родичі отримують всю накопичену суму (навіть якщо страхувальник загинув раніше закінчення терміну договору).
 3. Захист спадщини.
 4. Захист сім’ї з одним працездатним батьком.
 5. Рідні отримують права власності відразу після загибелі. Переоформляти кредит або продавати власність не потрібно.
 6. При оформленні поліса, відсотки по кредиту будуть значно менше.

Недоліки:

 1. Проходження медичного огляду.
 2. При настанні страхових випадків, клієнт повинен довести, що у нього не було (або він не приховував) хронічних хвороб.
 3. Заподіяння травми або смерты не повинно бути в стані сп’яніння (алкогольне або наркотичне).
 4. Договір коштує від 0,50% до 1% від суми позики в рік.
 5. Слід уважно вивчати зміст договору, тому що існують виключення з усіх страхових випадків (самогубство позичальника).
 6. Сума, яка витрачена на страховку за стандартною схемою, не повертається.
 7. Щомісячна плата більше, тому що в неї включена оплата страховки.
 8. Великий обсяг збору документів після настання страхового випадку.

Чи обов’язкове страхування життя при взятті кредиту?

Обов’язковим є тільки страхування об’єкта (КАСКО при автокредитуванні і псування, втрати майна при іпотечному кредитуванні). У відповідності із законодавством, страхування здоров’я і життя є повністю добровільною процедурою. Законно примусити людину до підписання даного договору ніхто не має права. Банки змінили формулювання терміну – тепер це добровільне страхування життя і здоров’я. На практиці ж, страховка підвищує шанс на схвалення отримання позик, особливо понад 50000 грн.

Без отримання поліса, відсоток по кредиту буде значно вище, або в ньому зовсім буде відмовлено. Більшість організацій включають пункти про страховку в типову угоду, тому що люди не знають, що воно є цілком добровільним. Чи не уважно прочитуючи договір, людина дає згоду на надання йому страхових послуг. Це доводить необхідність ретельного вивчення всіх документів перед підписанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?