Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Банк, що видає кредит, всіма способами намагається зменшити ризики невиплати. Позичальники копітко перевіряються за всіма пунктами. Сьогодні отримати кредит готівкою без страховки стає практично нездійсненним завданням. Одним з найважливіших факторів при оформленні кредиту, є страхування здоров’я і життя. Послуга добровільна, обов’язкова.

Страхування при взятті кредиту – послуга страхових компаній. Завдяки їй позичальнику на руки видається поліс, і забезпечується виплата позики (повна або часткова) при травмах або захворюваннях. На практиці, багато банків дають негативну відповідь саме з причини відмови від поліса.


Що передбачає договір страхування?

Не завжди клієнт справно погашає позику, тому який банк прагне убезпечити себе укладенням страхового договору. Він знижує відсоток не виплачуваних кредитів і забезпечує подальшу конкурентоспроможність компанії.

Угода страхування життя, насамперед, захищає саму людину, його рідних і близьких. Зобов’язання по кредиту покладені не на родичів, а на страхову компанію, яка видала спеціальний поліс. 


З одного боку, страховка підвищує щомісячний платіж і всю суму позики цілком, що не дуже приємно і зручно багатьом людям. Особливо це стосується швидких кредитів, які людина бере на термінові потреби. З іншого ж боку, правильно підібраний поліс дасть впевненість у майбутньому (при травмах або
смерті позичальника) і не повісить на сім’ю борги по виплатах.

Плюси і мінуси страхування життя

Переваги:

 1. Захищеність рідних, близьких і самої людини у разі смерті або втрати працездатності.
 2. При накопичувальному страхуванні, родичі отримують всю накопичену суму (навіть якщо страхувальник загинув раніше закінчення терміну договору).
 3. Захист спадщини.
 4. Захист сім’ї з одним працездатним батьком.
 5. Рідні отримують права власності відразу після загибелі. Переоформляти кредит або продавати власність не потрібно.
 6. При оформленні поліса, відсотки по кредиту будуть значно менше.

Недоліки:

 1. Проходження медичного огляду.
 2. При настанні страхових випадків, клієнт повинен довести, що у нього не було (або він не приховував) хронічних хвороб.
 3. Заподіяння травми або смерты не повинно бути в стані сп’яніння (алкогольне або наркотичне).
 4. Договір коштує від 0,50% до 1% від суми позики в рік.
 5. Слід уважно вивчати зміст договору, тому що існують виключення з усіх страхових випадків (самогубство позичальника).
 6. Сума, яка витрачена на страховку за стандартною схемою, не повертається.
 7. Щомісячна плата більше, тому що в неї включена оплата страховки.
 8. Великий обсяг збору документів після настання страхового випадку.

Чи обов’язкове страхування життя при взятті кредиту?

Обов’язковим є тільки страхування об’єкта (КАСКО при автокредитуванні і псування, втрати майна при іпотечному кредитуванні). У відповідності із законодавством, страхування здоров’я і життя є повністю добровільною процедурою. Законно примусити людину до підписання даного договору ніхто не має права. Банки змінили формулювання терміну – тепер це добровільне страхування життя і здоров’я. На практиці ж, страховка підвищує шанс на схвалення отримання позик, особливо понад 50000 грн.

Без отримання поліса, відсоток по кредиту буде значно вище, або в ньому зовсім буде відмовлено. Більшість організацій включають пункти про страховку в типову угоду, тому що люди не знають, що воно є цілком добровільним. Чи не уважно прочитуючи договір, людина дає згоду на надання йому страхових послуг. Це доводить необхідність ретельного вивчення всіх документів перед підписанням.

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.