Новини світу кредитування та банківських послуг.

Особливості страхування ризику непогашення кредиту

Кредит – це завжди ризик як для кредитора, так і для позичальника. Кредитор не завжди може бути впевнений у платоспроможності позичальника, а той, у свою чергу, не може дати гарантій, що у нього не буде фінансових утруднень. Для того, щоб і кредитор і бере кредит спали спокійно, на ринку страхових продуктів з’явилася така послуга, як страхування ризику неповернених кредитів.

Ця послуга, мабуть, єдина на сьогодні, яка може хоч якось гарантувати те, що гроші, віддані банком, коли-небудь до нього повернуться. Для позичальника ця послуга страхування хороша тим, що допомагає отримати кредит навіть в тому випадку, якщо у нього немає ні застави, ні поручителів. Правда, чомусь забезпечити кредит все ж буде необхідно.

Як правило, організація страхування повністю покладається на банк, але буває так, що сам позичальник звертається в страхові компанії за консультацією з питання кредитування. Для того, щоб застрахувати ризик невиплати кредиту, страхова компанія вимагатиме той же пакет документів, який потрібен в банку при оформленні кредиту. Крім того, страхова компанія може зажадати практично будь-який документ, який вважатиме необхідним.

Банк, фактично, сам є страхувальником, він же платить страхувальні внески, тому логічно, що всю оплату за страхуванням кредиту оплачує позичальник. Звичайно, на таких умовах кредит виходить дуже дорогим, – сума страховки становить кілька відсотків від застрахованої суми. Але якщо термін повернення кредиту великий, то щомісячні виплати у зв’язку з ним збільшуються несуттєво.

200119937-001Чим більше розмір франшизи, тим дешевше обійдеться позичальникові страховка. Франшиза – це заставна частина кредиту.

Позичальникові можливо отримати зниження ставки по страховці, але це стосуватиметься лише тих, хто не має інших боргів на момент оформлення кредиту.

Якщо кредит отримує юридична особа, то банк розглядає термін роботи компанії, тільки потім виноситься рішення, давати чи не давати кредит. Банк може врахувати й те, якщо у компанії з даною страховою фірмою укладені інші страхові договори.

Даний вид страхування передбачає той випадок, коли відбувається затримка виплати кредиту в обумовлені договором обсягах і термінах.

Те, що настав страховий момент, повинно бути підтверджено строго визначеними документами.

Страхова компанія має право перевірити цільове використання кредитних коштів. Бувають випадки, коли позичальник не може розрахуватися з кредитором за обставинами, на результат яких він не може вплинути. Тому якщо страхова компанія буде переконана, що кредитні кошти використовуються за призначенням, це означає, що настав страховий момент і банку виплачується збиток страховою компанією. І, відповідно, якщо кредитополучатель використовував гроші не на зазначені в договорі цілі, то позичальнику може бути відмовлено у відшкодуванні по страховці.

Банк може скористатися страховкою ризику тільки тоді, коли позичальник не може забезпечити кредит або ж його майно знаходиться в заставі.

Якщо ж фінансові можливості компанії, яка взяла кредит, зростуть, то якась частина може бути виведена за межу страховки, а це призведе до того, що щомісячні платежі стануть менше. У цьому випадку, можливий 50% повернення страхової премії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?