Новини світу кредитування та банківських послуг.

Особливості страхування нерухомості при оформленні договору іпотеки

Оформлення зобов’язань між банком і позичальником не обмежується тільки підписанням кредитного договору, за яким перший погоджується дати гроші в борг, а другий зобов’язується вчасно повернути позичені кошти. Банк-кредитор повинен мати надійні гарантії, що його інтереси не постраждають.

Якщо мова йде про великі і довгострокові іпотечні позики, то одна лише застава нерухомості не є надійною гарантією того, що боржник вчасно розрахується з боргом за кредитом. Майно може бути знищено або сильно пошкоджено, боржник може втратити можливість заробляти гроші або й зовсім помре. Але, жодна з зазначених обставин, не повинна перешкодити фінансовій установі отримати назад свої гроші. З цієї причини жоден банк не піде на підписання іпотечної угоди без одночасного оформлення страховки на весь період дії кредитних зобов’язань.

Види страховок при іпотеці

Про те, яке страхування нерухомості при іпотеці може вимагати банк, майбутньому позичальнику необхідно дізнаватися вже при попередніх переговорах з банківськими менеджерами, не відкладаючи питання на потім. Цей важливий момент отримання кредитних коштів може вплинути на долю всієї угоди.

Перше, про що слід дізнатися, що саме зобов’язаний застрахувати боржник. Є банки, яким достатньо одного страхового поліса, але деякі вимагають і два, і три, і навіть чотири.Види страховок:

Виключно страхування об’єкта нерухомості при іпотеці. Ця страховка буде стосуватися тільки квартири або будинку, який купується в іпотеку, і в тому випадку, якщо настане страховий випадок, пов’язаний з нерухомістю (пожежа, руйнація, землетрус і т.д.) страховик виплатить банку страхову суму, в яку оцінено потерпілий об’єкт нерухомості. Це єдиний обов’язковий вид страховки і відповідно до закону такі страхові зобов’язання повинні супроводжувати кожну іпотеку.

Страхування здоров’я і життя позичальника. Цей поліс не є обов’язковим за законом для банків та тому, вимагаючи його, кредитори виходять виключно з міркувань власної фінансової безпеки. Однак така страховка може бути цікава і самому позичальникові, який не покладається «на авось», і не ризикує залишити сім’ї борги, в разі своєї раптової хвороби або смерті. Отримуючи великий кредит потрібно пам’ятати, що члени сім’ї успадковують не лише права, а й зобов’язання, а банк не забуде стягнути те, що йому належить.

Страхування працездатності також як і страховка життя і здоров’я, дозволяє боржнику в разі втрати можливості працювати, виплатити банку кредит, отримавши страхове відшкодування, пов’язане з втратою працездатності.

Четвертий – досить рідкісний вид страхових полісів і банки рідко зобов’язують своїх позичальників купувати такі поліси – це страхування іпотечної відповідальності. На той випадок, якщо після реалізації заставленого об’єкта нерухомості у боржника не вистачить грошей погасити належну суму кредиту. У разі наявності страховки, страхова компанія виплачує за страхувальника банку відсутню суму кредиту.

Залежно від того, які види страховок вимагає банк, оплата полісів може коштувати боржникові від 0,5 відсотка від суми кредиту до 5 відсотків. І цю суму необхідно виплачувати щороку. Ось чому уточнення затих питань не можна відкладати.

Як вибрати страховика

Рішення взяти кредит на житло зобов’язує позичальника відразу ж почати пошуки надійної страхової компанії. І вартість страхування нерухомості при іпотеці – не єдине питання, яке повинно хвилювати майбутнього страхувальника. Розбіг страхових внесків у дешевих і дорогих страховиків – всього кілька тисяч гривень на рік, а от імовірність взагалі нічого не отримати при настанні страхового випадку набагато вище якщо застрахуватися в ненадійній компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?