Новини світу кредитування та банківських послуг.

Особливості складання договору позики

Майнові відносини між громадянами або між юридичними особами законодавчо регулюються. При цьому, як правило, потрібне документальне оформлення укладання угоди.

Договір позики засвідчує факт передачі грошових коштів або будь-яких предметів позичальникові від позикодавця з умовою повернення після закінчення зазначеного в договорі терміну. У підготовленому матеріалі ви довідаєтеся про види договору позики; про правила його складання; про ситуації, що вимагають обов’язкового його укладення.

В даний час договір позики вельми поширений вид договору в діловому світі. Договір позики можуть укладати між собою як юридичні, так і фізичні особи. Даний договір свідчить про передачу позикодавцем позичальникові певної грошової суми або речей.

Позичальник, згідно з умовами договору, зобов’язується повернути в строк позичені гроші (або речі), причому в такій же кількості (у разі речей – в такій же кількості і якості), як вони були надані йому позичальником. Треба уточнити, що в разі речей об’єктом договору про позику будуть не конкретні речі, а також подібні зайнятим речі. Іншими словами, якщо під час користування зайнятими речами позичальник їх пошкодив, вони втратили свої характеристики, а може просто загубилися, то такі ситуації не є приводом для розірвання договору, припинення зобов’язань osobennosti_sostavleniyaпозичальника по ньому. Позичальник повинен повернути в зазначений у договорі термін аналогічні за властивостями і якістю речі.

Договір позики зазвичай укладають в письмовому вигляді. Тим більше, якщо одна із сторін – юридична особа, то укладання договору в письмовій формі обов’язково. Зобов’язання за договором про позику однозначні: отримав у своє користування грошові кошти або речі позичальник, зобов’язується в позначений у договорі термін їх повернути.

Існує багато різновидів договору позики. Перш за все, відзначимо, що позика буває як безвідсотковий (безкоштовний), так і передбачає за користування грошовими коштами або речами (об’єкти договору) певну плату. Суму відсотків, термін виплати або повернення речей чітко обмовляють у договорі позики.

У випадку, коли в договорі не обмовляється процентна ставка, її розмір визначають ставкою банківського відсотка, діючої за місцем проживання або місцезнаходженням позикодавця (якщо позикодавець – юридична особа). Відсотки по позиці виплачуються щомісяця або одноразово під час погашення позики, що заздалегідь оговорюється договірними сторонами і потім вказується у письмовому договорі.

Згідно з чинним законодавством, можливі два випадки безвідсоткового договору позики:

1.) У разі, коли займана сума не перевищує 50-ти встановлених законом мінімальних заробітних плат і операція позики не пов’язана зі здійсненням підприємницької діяльності договірних сторін.

2.) Якщо договір позики безвідсотковий, мова йде про передачу в борг майна, речей, визначених родовими ознаками.

Нарешті, ще кілька порад зі складання договору про позику. При складанні будь-якого важливого документа, яким є і договір позики, потрібно бути дуже уважним, навіть до найдрібніших деталей. Всі пункти договору важливі: і сума, і термін позики, спосіб оплати боргу, дата погашення позики, форс-мажорні обставини. Якщо щось пропустили, допущена помилка, але договір вже підписаний – внести в нього зміни дуже важко. Часто договір позики супроводжується розпискою позичальника, додатково підтверджує факт передачі йому від позикодавця матеріальних цінностей у зазначеній кількості. При складанні договору пам’ятайте, що ваша обережність, уважність – гаранти вашої безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?