Новини світу кредитування та банківських послуг.

ОСОБЛИВОСТІ ПОКУПКИ ВТОРИННОГО ЖИТЛА В ІПОТЕКУ

Оформлення іпотеки на вторинне житло сьогодні користується попитом. Це обумовлено тим фактом, що квартири, куплені у власників, дешевше квадратних метрів в новобудовах. Однак при купівлі вторинного житла в іпотеку доводиться стикатися з певними труднощами.

ПРОЦЕДУРА ПОКУПКИ

До питання оформлення іпотеки слід підходити серйозно. Даний процес забирає багато часу і сил, і до цього потрібно бути готовим. Для того, щоб не відчути розчарування, купивши в іпотеку вторинне житло, доцільно дотримуватися чіткого плану дій.

ВИБІР БАНКУ

Майже всі банки дають можливість оформлення іпотечного кредиту.

Причина такої популярності іпотеки на вторинне житло у кредитних організацій – високий дохід, підсумований з низьким ступенем ризику.

Сюди також можна додати прибуток від додаткових послуг та співпраці із страховими, оціночними і ріелтерськими компаніями.


ЗБІР ДОКУМЕНТІВ

Більшість фінансових установ вимагають від позичальників надання наступного пакету документів:

 • паспорт майбутнього позичальника з обов’язковою реєстрацією за місцем перебування;
 • документи, що показують рівень платоспроможності клієнта – трудова книжка, довідка за формою банку, виписка по зарплатному рахунку, трудовий договір);
 • документи, що фіксують права власності позичальника на будь-яке майно (як рухоме, так і нерухоме);
 • документи, що характеризують сімейний стан позичальника (свідоцтва про укладення шлюбу і про народження дітей);
 • додаткові документи (військовий квиток, водійські права і т.д.).

Організовуючи збір документів для банку, можна розширити цей перелік на свій розсуд. Наприклад, включити в нього документи, що показують справне виконання зобов’язань за іншими кредитними договорами. Також можна надати квитанції про своєчасну і в повному обсязі оплати внесків до держбюджету.

Пакет документів, які надає позичальник в банк, стає відображенням його фінансового портрета.

На основі цієї інформації кредитна організація вибудовує образ позичальника і його рейтингову оцінку. Тому до цього етапу оформлення іпотеки слід поставитися максимально відповідально.

ВИБІР КВАРТИРИ

Цей етап не менш важливий, оскільки визначає головний предмет іпотечного договору – власне житло, що купується. Тут варто керуватися індивідуальними уподобаннями, потребами і рівнем фінансового забезпечення угоди.

Для банку вибір квартири також дуже важливий, оскільки в подальшому вона стане предметом застави по іпотеці.

 • Кредитна організація встановлює свої вимоги до купується житла:
 • Рік побудови і технічний стан житла – це перше, на що звертають увагу співробітники банку. Будинок, в якому купується квартира, не повинен бути старим або готуватися до знесення. Обмеження по віку вступає в силу для квартир, які були побудовані до 90-х років минулого століття.
 • Наявність комунікацій – обов’язкова умова. Квартира повинна бути повністю готова до заселення, а також мати окрему кухню та санвузол.
 • Відсутність незареєстрованих перепланувань – важлива умова. Будь-які зміни плану квартири повинні бути узаконені.
 • Розташування і поверховість – деякі банки надають цим факторам велике значення.

Всі перераховані вимоги необхідно неухильно виконувати, інакше банк розірве угоду або просто відповість відмовою на заявку позичальника. Такі умови засновані на бажанні кредитної організації отримати в заставу ліквідне майно, вартість якого може компенсувати непогашений клієнтом іпотечний кредит.

ОЦІНКА І СТРАХУВАННЯ

Особливу увагу слід приділити ринковій вартості квартири і процесу оцінки.

Найчастіше банк визнає дійсною ліквідаційну вартість житла, яка в середньому на 15% нижче ринкової.

Таким чином кредитор компенсує виникнення можливої різниці між сумою непогашеної заборгованості і вартістю застави.

Розмір ліквідаційної вартості визначає суму кредиту, яка може бути схвалена. Щоб досягти рівня ринкової ціни житлоплощі, позичальникові доведеться додавати власні гроші.

Банки мають договірні відносини з оціночними і страховими компаніями і зобов’язують своїх позичальників користуватися послугами саме цих фірм. Позичальники змушені переплачувати, оскільки відсутній фактор ринкової конкуренції.

Страхування предмета застави в більшості банків є обов’язковим. Це знижує ступінь ризику кредитної організації. Додатково позичальникові можуть бути запропоновані послуги страхування життя і здоров’я, які убезпечать його від деяких ситуацій, коли виплата кредиту неможлива.

Іноді банк знижує відсоткову ставку для клієнтів, які скористалися повним пакетом страхових послуг.

ПЕРЕДАЧА ГРОШЕЙ

Існує кілька способів передачі грошей продавцю після укладення угоди:

 • За допомогою депозитарного осередку банку. Гроші зберігаються готівкою до моменту передачі продавцю. Ризик даного способу полягає лише в можливому шахрайство співробітників банку або припиненню його дії протягом періоду здійснення угоди. Однак ці події малоймовірні. Довіри сторін тут не потрібна, оскільки все оформляється документально.
 • Кредит перераховується продавцеві на рахунок після укладення договору купівлі-продажу. Тут необхідна певна ступінь довіри продавця до покупця, оскільки доказів наявності грошових коштів до кінця угоди у продавця немає.
 • Акредитив – популярний спосіб передачі угоди. Продавець отримує гроші на рахунок перед продажем квартири, але вони заблоковані і недоступні для зняття. Їх розблокування відбувається тоді, коли виконується умова акредитива. Зазвичай це отримання права власності покупця на житлоплощу.
 • Продавець отримує кошти перед продажем квартири. Цей спосіб використовується вкрай рідко, так як є ризик шахрайства з боку продавця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?