Новини світу кредитування та банківських послуг.

Особливості оплати кредиту через платіжний термінал або банкомат: на що слід звернути увагу позичальникові

На сьогоднішній день досить поширеним стало явище здійснення різних банківських операцій з фізичними особами через платіжні термінали і банкомати, виключаючи таким чином особисте спілкування клієнта з операціоністом банку. Банкомат або платіжний термінал працюють в основному в цілодобовому режимі. Збої в їх роботі зведені до мінімуму, а помилки в їхній роботі практично виключені. Це дуже зручно для клієнтів, так як не змушує їх підлаштовуватися під режим роботи банку, вистоювати чергу до операціоністу банку.

Серед типових операцій, реалізувати які можна через банкомат або термінал, можна назвати, наприклад, погашення кредиту фізичною особою. Погашення можна робити як готівковими коштами, так і безготівково (за допомогою банківської картки).

Щоб здійснити погашення кредиту готівковими коштами треба знати дані договору про кредит (його номер, дату укладення), а також паспортні дані кредитоотримувача (боржника). Ці дані необхідно щоразу вводити при черговому погашенні заборгованості за кредитом.
Для здійснення безготівкового погашення вимагається один раз «підв’язати» договір про кредит при першому здійсненні погашення кредиту через банкомат або термінал, а в подальшому необхідний кредитний договір просто можна буде вибрати зі списку в меню банкомата або терміналу. До однієї банківській картці можна «прив’язати», у разі потреби, декілька договорів про кредит, що зроблено для зручності клієнта, так як звільняє його від необхідності постійно вводити дані договору.

Зручніше і надійніше, коли боржник здійснює погашення кредиту за допомогою термінала або банкомату, що належить банку-кредитору. У цьому plat_terminal-232x300випадку не буде комісій за перерахування грошових коштів, а також у позичальника є можливість отримати на екрані інформацію про поточну суму заборгованості до погашення за основним боргом і відсотками. У кредитному договорі наведено графік платежів, тому позичальник має уявлення про розмір щомісячного платежу. Треба звертати увагу на розмір суми платежу, якщо сума, що видається терміналом (або банкоматом) істотно відрізняється від планового розміру суми, вказаної в графіку платежів договору про кредит. У такому випадку треба звернутися до співробітника банку, щоб уточнити суму платежу і з’ясувати причини розбіжностей.

Відсотки по кредиту фізичними особами заздалегідь не погашаються. Їх треба оплачувати щомісяця на зазначену дату проведення платежу.

При погашенні заборгованості по кредиту через банкомат або платіжний термінал треба уважно читати інформацію, вказану в чеку, так як можлива відмова у прийомі засобів. Буває, що позичальник впевнений у здійсненні чергового поточного платежу по кредиту, а чек інформує про відмову в прийомі даного платежу. Якщо погашення здійснювалося готівкою, то інформацію на чеку тим більше треба читати. Якщо позичальник проводив погашення кредиту за допомогою банківської картки, але при цьому мобільний банк не був підключений, то, отже, sms-повідомлення не було отримане. Джерелом інформації про те, пройшов чи ні платіж, також служить чек, виданий платіжним терміналом чи банкоматом.

У разі проведення остаточного погашення кредиту краще скористатися послугами операціоніста і здійснити погашення через касу. Погашення кредиту через операціоніста теж здійснюється за допомогою готівкових коштів або банківської картки. При цьому у позичальника буде 100% впевненість у правильності здійснення платежу і в проведенні остаточного розрахунку за кредитом. Отже, позичальник може бути спокійний щодо остаточного погашення даного кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?