Новини світу кредитування та банківських послуг.

Особливості оформлення кредиту без застави та поручителів

Багато хто, напевно, пам’ятає ті часи, коли кредит просто неможливо було оформити без купи документів, тривалого очікування і забезпечення у вигляді застави або поручительства. Це створювало масу проблем для клієнтів, так як забезпечення знайти ставало все складніше.

Велика кількість випадків несплати за кредитами, дії колекторських агентств і судові процеси з повернення боргів вчать людей більш грунтовно підходити до такого кроку, як поручительство. І не у кожного є майно, яке можна віддати в заставу банку. Всі ці проблеми вирішилися з появою такої програми, як кредит без поручителів і застави, пропонованої зараз практично у всіх банках.

Переваги та недоліки

clip_image001

Найчастіше при рекламі кредиту без застави та поручителів кредитні організації мають на увазі на увазі експрес-кредит або споживчий кредит без довідок та поручителів . Оформляється він в короткі терміни (найчастіше протягом 1-2 годин) і з мінімальною кількістю документів (паспорт і додатковий документ зі списку, затвердженого банком), що робить умови ще більш привабливими для позичальників.

Основною проблемою незабезпечених кредитів для банків є збільшення ризику його неповернення. І це призводить до двох негативних наслідків для позичальників: по-перше, максимальна сума для видачі не може бути великою; по-друге, процентна ставка по кредиту не може бути маленькою.

Подивимося спочатку, яку суму можна взяти в кредит без застави та поручителів. Якщо судити по рекламним роликам і плакатів, то оформити таким чином можна досить пристойну позику – до 50 тис. гривень, а іноді й понад 100 тисяч.

Але ми вже знаємо, що не всьому, що говориться в рекламі, можна вірити. Більш реально в цій ситуації говорити про 20-40 тис. гривень. Але й великі суми в даний час дійсно можна оформити, просто для цього може знадобитися більше документів.

Ще більш негативно відсутність забезпечення позначається на процентній ставці, яка збільшується тим швидше, чим більше з’являється у позичальника додаткових можливостей. А якщо скласти разом мінімум документів, короткі терміни розгляду і відсутність забезпечення, то ставка виходить досить значною.

Оформлення кредиту в магазині

Одним з видів кредиту без забезпечення є кредит, що оформляється в точках продажів. Розглядається він зазвичай протягом декількох хвилин і для оформлення потрібен паспорт, іноді який-небудь додатковий документ.

Перевагою такого оформлення є те, що нікуди йти не треба: вибрав товар, оформив кредит і забрав свою покупку. Найчастіше в цьому випадку клієнти звертають свою увагу на суму щомісячного платежу і рідше на переплату.

А якщо при цьому ще й первинний внесок передбачається або знижка магазину, то прорахувати підсумкову переплату стає практично неможливим. А вона (переплата), завдяки всім перевагам швидкого і зручного оформлення, зростає в рази.

Що ж стосується термінів, то при оформленні кредиту в магазинах, він буде нетривалим, зазвичай до 2 років. Найчастіше це програми з фіксованим терміном погашення (на 6, 10, 12, 24 місяців). І дострокове погашення за такими кредитами в більшості випадків не передбачено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?