Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ощадний сертифікат або депозит: що краще?

Останнім часом вітчизняні банки почали пропонувати своїм клієнтам альтернативу депозитним вкладам: іменні ощадні сертифікати. Чим же цей цінний папір вигідніше звичайного депозиту?

Іменний ощадний сертифікат – це цінний папір встановленого зразка, який банк-емітент видає клієнтові взамін на розміщені в банку заощадження. На сертифікаті вказуються дані вкладника, а також основні умови його випуску, обігу та погашення.

Зазвичай дохідність від депозитних сертифікатів трохи вище за прибутковість від вкладів. Головною перевагою цінного паперу є те, що вкладник має можливість отримати всю суму депозиту разом з нарахованими відсотками по закінченню терміну дії сертифіката, так як на такі сертифікати не поширюються обмеження НБУ на зняття готівки.

clip_image002

До того ж, іменний депозитний сертифікат, як і звичайні вклади фізосіб, гарантується Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Таким чином, він поєднує в собі переваги депозитного вкладу і цінного паперу з багаторівневим ступенем захисту.

Які ж пропозиції такого роду існують сьогодні на ринку?

Два тижні тому Фідобанк вивів на ринок депозитні сертифікати з можливістю оформлення на 6,9 або 12 місяців без пролонгації. Можлива валюта оформлення такого вкладу – долари США або євро. Відповідно, у першому випадку процентна ставка до 10,25% річних, у другому – до 9,25% річних.

Мінімальна сума вкладу становить 1 тис. доларів або євро, максимальна – не обмежена. Можливість поповнення або часткового зняття коштів відсутня. Відсотки нараховуються щодня в період терміну обороту сертифіката, за винятком першого і останнього днів дії договору.

В Діамантбанку минулого тижня депозитна лінійка розширилася за рахунок нового вкладу з оформленням іменного ощадного сертифіката строком на 200 або 400 днів. Такий вклад можна оформити у гривні, доларах або євро. Мінімальна сума вкладу становить 500 тис. грн., 10 тис. дол. або євро. При розміщенні коштів у банку терміном на 200 днів процентна ставка становить 23%, 10% і 9% відповідно.

clip_image004

При оформленні депозиту на 400 днів ставки в кожній з валют піднімаються на 0,5 п.п. Можливість поповнення та дострокового зняття такого вкладу відсутня. Дострокове погашення Сертифікату здійснюється шляхом зарахування коштів на поточний рахунок, прибуток у такому разі не нараховується.

Ощадбанк Росії пропонує своїм клієнтам два види депозитних сертифікатів: «без купонний депозитний сертифікат» та «Купонний депозитний сертифікат». У першому випадку виплата відсотків здійснюється наприкінці терміну, у другому – щомісяця. Будь-який з цих вкладів можна оформити строком на 6 або 12 місяців у гривні, доларах США або євро. У разі оформлення «без купонного депозитного сертифіката» мінімальна сума вкладу становить 10 тис. грн., 5 тис.д або євро, максимальна – 10 млн. грн., 1 млн. дол. або євро.

При піврічному розміщенні процентна ставка дорівнює 16% у гривні, 7,5% у доларах США та 7% в євро. У разі оформлення депозиту на рік процентні ставки будуть рівні 19%, 8,75% і 8,25% відповідно. При оформленні «купони депозитного сертифіката» вимоги до мінімальним і максимальним сумам ті ж, але процентна ставка уже трохи менше: 15%, 7% і 6,5% при розміщенні строком на 6 місяців, і 17,5%, 7,95% і 7,45% при річному розміщенні.

Варто також відзначити, що в цьому банку для володарів депозитних сертифікатів діє певна програма лояльності. Так, при переоформленні депозитного сертифіката протягом 15 днів після його за вершенія на суму не менше суми попереднього вкладу, клієнт отримає надбавку в розмірі 1,5% у гривні, 0,75% в доларах США і євро. При розміщенні депозитного сертифіката з урахуванням вже наявних вкладів, у тому числі сім’ї (чоловік-дружина, батьки-діти) на загальну суму від 800 тис. грн. належить надбавка 0,1%, від 8 млн. грн. – 0,2% в будь-якій валюті.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?