Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оренда житла в Києві дешевшає

Оренда житла в столиці і великих містах продовжує дешевшати.

Ті, хто поквапився зняти житло на хвилі девальвації в лютому-березні, побоюючись різкого подорожчання оренди, насправді прогадав. За більш ніж тримісячне падіння курсу національної валюти по відношенню до долара орендні ставки в найбільших містах не тільки не зросли. Вони істотно знизилися. Так, ми говоримо про ціну в гривнях, якщо хтось не зрозумів.

На перших порах орендодавці справді намагались підвищувати орендну плату, лякаючи наймачів дорогим доларом. Однак орендарі не піддалися паніці і почали відмовлятися від оренди.

clip_image001 Зараз пропозиція дійсно в рази перевищує попит, і орендодавці готові йти потенційним наймачам назустріч.

Столиця і не тільки

Першими на поступки орендарям звично пішли власники квартир у столиці. За лютий-березень 2014 оренда «одиничок», які завжди користуються найбільшим попитом, в середньому подешевшала на 1000 грн./ місяць. Самими поступливими виявилися орендодавці Голосіївського, Оболонського, Печерського та Шевченківського районів. Оренда двокімнатних квартир стала доступнішою на 1,4 тис. грн. / місяць. Хоча в Шевченківському районі здешевлення оренди з лютого досягло 2 тис. грн.

До інших великих міст падіння орендних ставок добирається повільніше, хоча і в інших «мільйонниках» готовність власників житла йти на поступки вже відчувається. Наприклад, у Львові «одиничку» на місяць можна зняти за 1,5-2 тис. грн., а «двушку» – від 3-3,5 тис. грн. В Одесі за однокімнатну квартиру просять від 1,5 тис. грн. / місяць, за двокімнатну – від 2 тис. грн. У Дніпропетровську оренда «одинички» коштуватиме близько 2-2,5 тис. грн. щомісяця, а «двушки» – від 3 тис. грн. і вище.

У Донецьку і Харкові особлива ситуація. Через загострення на Сході України в цих містах реальних орендодавців за квітень-травень стало значно менше. Багато попросту познімали свої оголошення. А порядок цін коливається в широких межах: від 1,7-3 тис. грн. / місяць за знімання однокімнатної квартири і від 2,5-3,5 тис. – за оренду «двушки». При цьому орендодавці добре торгуються, і, як кажуть ріелтори, при пошуку житла не варто серйозно сприймати ціни, вказані в газетах або на сайтах з нерухомості.

Ублажаючи клієнта

У найближчі місяці наймачам все ще можна буде розраховувати на поступливість орендодавців. Адже літо, яке традиційно вважається «мертвим сезоном», вже на носі. А це означає, що будь-який бажаючий зняти житло – на вагу золота. І компромісних варіантів при переговорах між власниками житла та орендарями чимало. По-перше, конвертація платежу за квартиру за фіксованим курсом, про значення якого сторони домовляються між собою. По-друге фіксація щомісячної суми платежу. По-третє, зниження оплати не тільки для нових, а й для нинішніх наймачів. Хоча в другому випадку орендодавець скоріше погодиться сам оплачувати комунальні послуги, чим зменшить цінник.

Як прогнозують в агентстві нерухомості Real Druzi, реальна вартість оренди квартир, швидше за все, продовжить знижуватися. Це означає, поки що перевага збережеться на стороні клієнта, який залишить за собою право диктувати умови орендодавцю і зможе легко «видавити» з нього прийнятну для себе ціну.

Вартість оренди квартир у Києві, грн / місяць

clip_image002

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?