Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оренда авто з правом викупу як альтернатива автокредиту

Для більшості росіян єдиною можливістю придбати автомобіль є автокредит. Тим не менш, банківська позика пов’язана з деякими складнощами :

– Кредит вимагає повернення суми з немаленькими відсотками;
– В більшості випадків потрібен початковий внесок, що становить від 10% вартості машини;
– Банк завжди перевіряє платоспроможність клієнта і може відмовити.

А після того як кредит отриманий і громадянин став щасливим власником транспортного засобу, доводиться тугіше затягнути пояс, щоб повернути позику у встановлений термін. Сучасною альтернативою автокредиту є авто з правом викупу або лізинг.

Як працює оренда з правом викупу?

Оренда машини з подальшим викупом являє собою можливість негайно отримати автомобіль у своє розпорядження, а його вартість виплачувати поступово, протягом одного-семи років. Для оформлення угоди потрібно значно менше документів, ніж при оформленні автокредиту. Основними є:

– Паспорт громадянина ;
– Водійські права;
– Додатковий документ, що засвідчує особу.

Автолізинг у багатьох відношеннях привабливіше автокредиту, оскільки:

– У багатьох випадках, немає першого внеску, а якщо він є, то сума становить до 10%;
– Можна орендувати машину навіть з непогашеним кредитом;
– Не обов’язкова наявність постійного місця роботи і стабільного доходу;
– В процесі оренди автомобілі можна міняти.

По суті, оренда авто з правом викупу дуже схожа на умови прокату, з тією різницею, що після закінчення певного терміну машина стає власністю клієнта. Однак це не обов’язково – якщо автомобіль не влаштовує, його можна і повернути.

Переваги орендованих машин

Купуючи машину у власність за програмою автокредитування, громадянин отримує не тільки всі права, але і всі обов’язки автовласника. У цьому сенсі лізинг значно зручніше, тому що:

– Первинне оформлення та постановка на облік здійснюються лізинговою компанією;
– По мірі необхідності виконуються техогляд, ремонт, сезонна заміна коліс;
– При ДТП відповідальність беруть на себе лізингові та страхові компанії, машина ремонтується на спеціалізованих СТО.

Лізинг: підводні камені угоди

Безумовно, пропозиції по оренді з подальшим викупом здаються привабливими. Однак при всіх перевагах, лізинг авто не позбавлений недоліків.

1. Фінансове питання.

Оплата оренди машини проводиться щомісячно, а сума платежу розраховується відповідно до маркою, виробником, типом авто. Орендні внески включають в себе не тільки оплату амортизації машини, але також страхові та експлуатаційні витрати, податки. Іноді витрати по лізингу перевищують витрати по кредиту.

2. Страхування обов’язково.

Орендований автомобіль підлягає обов’язковому страхуванню за ОСАЦВ і КАСКО, за нього потрібно виплачувати податки. Платежі можуть вноситися на початку року, або ділитися на рівні частини і приєднуватися до щомісячної орендної плати.

3. Дострокове погашення.

На жаль, але повністю або частково виплатити всю вартість та забрати машину за умовами оренди неможливо.

4. Протягом усього терміну оренди автомобіліст володіє машиною за дорученням, тому всі дії, пов’язані з експлуатацією необхідно погоджувати з лізинговою компанією. Якщо ж людина прострочить платіж, машина у нього вилучається.

Лізинг може стати оптимальним варіантом покупки машини, якщо банки відмовляють у кредиті. Крім того, за програмами лізингу машини можна змінювати, вибираючи те, що потрібно. Однак у цілому, вартість машини в лізинг, швидше за все, виявиться вище, ніж придбання за кредитом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?