Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оплата кредиту через термінали

У деяких банках допускається оплата клієнтами кредитів за допомогою терміналів миттєвої оплати. Це, безумовно, зручно, адже терміналів набагато більше і вони територіально доступней, ніж офіси і філіали конкретного банку. Але з іншого боку такий спосіб оплати має деякий ризик, пов’язаний з упевненістю зарахування грошей на рахунок і, крім того, такий спосіб оплати призводить до підвищення переплати по кредиту, що, безумовно, малоприємне.

Так, здійснення чергового платежу для погашення суми кредиту відбувається набагато простіше при наявності терміналу в торговому центрі або супермаркеті, ніж у випадку, коли для здійснення проплати вам потрібно їхати у відділення даного банку або хоча б до банкомату даного банку, який може приймати гроші. Термінали заощаджують ваш час, який ви витратили б на дорогу. Крім того, сама процедура оплати кредиту через термінал займає всього кілька хвилин, особливо не відволікаючи від звичайного ритму життя (можна зайти в супермаркет за покупками і одночасно здійснити чергову виплату за кредитом).

Зручність полягає не тільки в доступності терміналів, але і в їх режимі роботи: вони працюють у всі дні, включаючи вихідні, в цілодобовому режимі.

oplata_kredita_cherez_terminli-300x200Є невеликий негативний момент – платіжна система за перерахування грошей бере невелику суму в якості комісії. Але багато хто дивиться на це як на цілком еквівалентну плату за комфорт.

А тепер про істотні недоліки здійснення проплат через термінали. Вони, на жаль, теж є.

1. При внесенні через термінал чергового платежу вас чекає переплата по кредиту. Комісія, яка стягується за перерахування грошових коштів через платіжну систему складає в середньому 4 – 5%.

Таким чином, ви повинні враховувати, що здійснення платежів за допомогою терміналу збільшує загальну ціну взятого кредиту на суму даної комісії. Наприклад, загальна сума виплат по кредиту в розмірі 10000 під 24,5% річних строком позики на 12 місяців у разі відсутності додаткових комісій становить 113762 . Якщо здійснювати оплату цього кредиту через термінали, то загальний розмір суми виплат зросте на 4 – 5%, тобто складе 11831,48 . (Якщо комісія 4%) і 11945,1 . (Якщо комісія 5%). У разі великих сум кредиту або великих термінів різниця цифр буде відчутнішими.

Такий результат викликаний тим, нарахування відсотків по кредиту відбувається на суму заборгованості, а комісію платіжної системи беруть з усієї суми.

2. Другим негативним нюансом є те, що від моменту проплати коштів через платіжну систему до моменту надходження їх на рахунок у кредитній організації може пройти кілька днів. А моментом внесення чергової суми за кредитом банк вважає не момент їх внесення в термінал миттєвої оплати, а момент зарахування грошових коштів на рахунок кредитоотримувача в самому банку. Тому, можливі ситуації виникнення технічної прострочення за кредитом, що може призвести до нарахування штрафів, додаткових комісій за прострочені чергового платежу по кредиту. Перерахованої суми може не вистачити для покриття чергового платежу, а також нарахованих комісій і штрафів, тому банк нараховує в таких випадках також пені на відсутню суму за кожен прострочений день. Про виникнення такої технічної прострочення клієнт у кращому випадку зможе дізнатися через кілька днів. Безумовно, для врегулювання ситуації шляхом внесення відсутньої суми йому доведеться їхати банківська установа, яка видала йому кредит. Бувають навіть випадки, коли через платіжну систему гроші йдуть кілька тижнів, а банк про це не повідомляє клієнта.

Але при цьому банк повідомляє про прострочення в Бюро Кредитних Історій, а ви самі розумієте, що негативна інформація про позичальника в його кредитної історії послужить несприятливим чинником у разі отримання позичальником нових кредитів у майбутньому. Такому позичальникові важче буде переконати банк у своїй благонадійності.

Подібні ситуації мають місце в основному в разі споживчих кредитів, що надаються за прискореною системою і на короткі терміни, тому що саме через відносно невеликих сум кредиту люди частіше ставляться до процесу погашення кредиту більш легковажно. У випадку ж великих позик відношення до процесу погашення куди більш серйозне, значить, позичальники більш дисципліновані в плані здійснення проплат. Щоб підвести підсумок, скажімо, що рішення про спосіб оплати по кредиту кожний позичальник приймає сам. Але, безумовно, що здійснення оплати безпосередньо у відділенні банку або ж через банкомат видав кредит банку надійніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?