Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оплата без введення ПІН-коду: де придбати безконтактну картку

Безконтактні картки, які дозволяють здійснювати оплату покупок та послуг карткою, не вводячи ПІН-коду, є привабливою пропозицією українських банків. Адже тепер клієнт не має необхідності давати її в руки касира – досить прикласти її до терміналу. Як відрізнити карту з мікрочіпом і де її краще придбати.
У міжнародній платіжній системі MasterCard технологія пристроїв з мікрочіпом називається PayPass, в Visa – payWave, в American Express – ExpressPay. Оскільки технології сумісні, оплачувати ними можна на одних і тих же терміналах.

karta_chip_1_500x231.jpg.aspx

У 2005-тому році безконтактні карти почали використовувати в американських супермаркетах у Штаті Флорида. З 2011-го – ПриватБанк почав поширення безконтактних карт в Україні. Сьогодні карти з мікрочіпами – поширена пропозиція українських банків.
Більшість банків не беруть із клієнтів оплату за виготовлення безконтактної картки, лише вимагають за обслуговування карткового рахунку. Так, в Укрексімбанку , UniCreditBank і Дельта Банку з клієнта знімають 12-15 грн. на місяць за обслуговування карткового рахунку. У Приватбанку плата за обслуговування не передбачається, але за виготовлення картки необхідно заплатити 100 грн. У банку Кредит Дніпро безконтактні картки пропонують в пакеті Platinum PayWave – з платою за користування 50 грн. на місяць.

Умови виготовлення та обслуговування безконтактних карт

Банк

Карта
Виготовлення
Обслу живание карткового рахунку, міс
Дія без ПІН-код а

Укре кс і м б анк

Visa Classic
PayWave
———
11,25 грн.
при купівлі
до 200 грн.

ПриватБанк

MasterCard World PayPass
100 грн
безкоштовно,
випускається як доповнення до карти «Універсальна»
при купівлі
до 100 грн.

Кредит Дніпро
Platinum PayWave
———-
50 грн.
при купівлі
до 200 грн.

Дельта
Платіжна карта № 1
MasterCard World
———-
15 грн.
при купівлі
до 100 грн.

UniCreditBank
Visa PayWave
———-
12 грн.
при купівлі
від 200 грн.

За даними прес-служби ПриватБанку і Дельта Банку, в Україні безконтактні карти приймають 3500 торгових точок. Банкіри вже в найближчі роки планують збільшити кількість точок прийому до 20-ти тисяч.

Торгові мережі, які приймають карти PayPass і PayWave

torg_seti_600x273_2.jpg.aspx

Картки з пластиковими чіпами PayPass планують використовувати не тільки для розрахунку в супермаркетах, а і в транспорті, на прохідних концертних залів і стадіонів. Торік банківські картки з радіочіпами в Україні почали використовувати як абонементи на футбольні стадіони. Власнику карти досить піднести її до терміналу при вході на стадіон, і прилад вичитує потрібну інформацію. Існують технології, які дозволяють за подібним принципом підключати карти до терміналів метро і в автотранспорті.
Поширення технологій безконтактних платежів в тому вигляді, в якому вони існують сьогодні, слід розглядати як підготовчий етап до реалізації та впровадження мобільних платежів з використанням технології NFC.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?