Новини світу кредитування та банківських послуг.

Онлайн-освіта: які знання можна отримати в інтернеті

Перші онлайн-курси виклав у мережу Бостонський університет в 2011. Вони моментально набрали 100 тис. передплатників. А вже через рік онлайн-курсами скористалося близько 1 млн. студентів у всьому світі. І кількість людей, які проходять онлайн-курси стає збільшується з кожним днем.

«Вважаю, що через 30 років все кардинально зміниться, особливо освіта. Думаю, що вже через 3 роки буде набагато більше онлайн викладачів, а кількість студентів досягне мільярда », – каже Олена Масолова, засновник Eduson.tv.

На сьогоднішній день тільки з Китаю до країн Європи на навчання приїхало близько 51 млн. студентів. Класичним університетам все складніше справлятися з такою кількістю студентів.

«Така тенденція призведе до того, що незабаром навчання в класичних університетах стане доступно тільки невеликій кількості людей. Це bigцілком може абсолютно розвалити звичну для нас систему освіти вже до 2027 року », – зазначає пані Масолова. А от завдяки онлайн-освіті один викладач може донести свій курс більш ніж 150 тис. студентам одночасно. Тому така форма навчання стає все більш популярною.

Сьогодні в онлайні можна вивчити абсолютно все від мов і психології до IT і квантової механіки. Але найчастіше в онлайн вивчають природничі науки, мистецтво та гуманітарні науки (психологія, мови) і інформаційні технології, рідше – бізнес курси і математику. Переважно курси в онлайн викладають англійською мовою, рідше на іспанською або німецькою. У деяких українських університетах, слідуючи загальному тренду, також починають пропонувати онлайн курси.

Процес навчання

На сьогоднішній день онлайн-курси включають не тільки відео-уроки, а й активну форму навчання (під час лекції студентам задаються питання, на які потрібно відразу відповісти і тут же дізнатися вірність відповіді).

«Я вважаю, що майбутнє саме за поєднаним освітою: відео-уроки від елітних викладачів і перевірка завдань такими ж студентами», – говорить генеральний директор і засновник мовних онлайн-курсів Busuu Бернхард Ніеснер.

Чаші всього один курс розбитий на кілька тижнів. На початку тижня з’являється доступ до 1-2 лекціям і завдання, яке потрібно зробити до кінця поточного тижня. В окремих випадках весь набір лекцій може бути доступний з самого початку курсу, іноді на виконання завдання може даватися більше одного тижня і т.д. Лекції – це або запису спеціально зроблені для онлайн-навчання, або відредагована запис звичайних університетських лекцій. Вони доступні в основному для онлайн перегляду, але іноді їх можна ще й скачати.

Тривалість однієї лекції варіюється, але в середньому коштує орієнтуватися на 40-60 хвилин. Лекція розбита на декілька файлів, наприклад, від 2 до 15 хвилин. Вважається, що при такій розбивці «студенту» легше переглядати незрозумілі йому фрагменти, ніж у випадку «одна лекція – одним файлом». До лекцій можуть додаватися субтитри, в тому числі українською або російською мовою, але для виконання завдань потрібно знання основної мови курсу.

Завдання – це або тести, або есе / лабораторні роботи, або проекти. Тести перевіряються автоматично, інші види робіт – іншими студентами. Для цього написане есе треба завантажити в систему, після чого треба буде перевірити роботи п’яти таких же студентів. При цьому всі студенти орієнтовані на запропоновані критерії оцінки. Також студенти в якості звичних для нас семінарів роблять відео відповіді.

По завершенню деяких курсів студенти отримують ідентифіковані сертифікати, але за такий сертифікат потрібно заплатити приблизно від 40-50 доларів за курс. Але вибирати платні курси варто, тільки в тому випадки, якщо ви хочете використовувати сертифікат про успішне проходження курсу в якості підкріпленої залізними доказами рядка в резюме.

«Не раджу звертати увагу на платні курси в принципі. MOOC (massive open online course) – це, за своєю задумом, безкоштовне розповсюдження знань. Це вже дане, якщо зустрічається інше – це або пережиток минулого з сумнівною якістю, або вкрай спеціалізований курс в IT області, який потрібен одиницям », – ділитися досвідом один з користувачів онлайн курсів Павло Ільяшенко.

Переваги та недоліки

Приймати рішення проходити онлайн-курс чи ні потрібно тільки залежно від поставлених завдань. Потрібно розуміти, що MOOC – це додаткова освіта або самоосвіта і диплом, закінчивши такі курси, ви не отримаєте диплома. Також онлайн-освіта не замінить вам CFA або MBA, або курси бухгалтера.

«Але якщо ви вибираєте між платним семінаром / тренінгом з« який-небудь психології »або пройти курс« соціальна психологія »в онлайн, то не замислюйтесь, онлайн-курси – це саме те, що вам потрібно», – говорити Павло. Тому, що такі курси найчастіше побудовані на основі справжніх курсів, справжніх професорів. Це, звичайно ж, не робить курси ідеальними (бувають помилки, збої, недоліки), але нижче досить високої планки якості вони не опускаються.

Основною ж проблемою онлайн-освіти на сьогодні є недостатня мотивація у студентів. Близько 25% студентів не проходять розпочатий онлайн-курс до кінця. Тому деякі платформи онлайн-освіти впроваджують у процес навчання елементи гри, а також вказують студентам на їх прогрес.

Перелік безкоштовних онлайн-курсів:

Назва курсу

Сайт

Кількість курсів

Тривалість навчання

Coursera

www.coursera.org

25 тематичних категорій

від декількох тижнів до 2-3 місяців

EdX

www.edx.org

близько 25 тематичних категорій

5 – 10 тижнів

Udacity

www.udacity.com

близько 30

Немає обмежень за часом

canvas.net

www.novoed.com

близько 30

5 – 10 тижнів

open2study.com

www.open2study.com.

більше 15

4 тижні

Khan Academy

www.khanacademy.org

більше 40

індивідуально для кожного курсу

Futurelearn

www.futurelearn.com

більше 20

від декількох тижнів до 2-3 місяців

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?