Новини світу кредитування та банківських послуг.

Онлайн-кредити на техніку: умови, варіанти оформлення.

Отримати кредит на комп’ютер, пральну машинку і навіть холодильник тепер можна не виходячи з дому, прямо на сайті інтернет-магазину, який продає необхідний товар. Яким чином відбувається оформлення такого кредиту, в чому його переваги і недоліки, і які підводні рифи потрібно уважно обійти – розглянемо в статті.


Де шукати

До кредитів на техніку в салонах великих магазинів звикли вже всі жителі великих міст: спочатку вибираєш товар, потім – вибираєш банк, підходиш до консультанта і займаєш чергу за кредитом, рішення по якому стане відомим протягом півгодини. Кредити ж в онлайн-магазинах не настільки звичні українцям, але з кожним роком вони стають дедалі поширенішим.

У кінці 2015 року оформити техніку в кредит через інтернет можна практично у всіх великих онлайн-магазинах: Розетці, Фотоз, Фокстрот, Комфі та інших. Про можливість зробити покупку за кошти банку говорять спеціальні «кнопки», розташовані трохи нижче ціни товару, який сподобався покупцеві. Натиснувши на неї, користувач відразу бачить конкретні умови кредитів, а на сайтах деяких магазинів – ще й назви банків, які пропонують позики.

При цьому не можна сказати, що якийсь із двох варіантів більш виграшний: користувачі тих онлайн-магазинів, у яких є специфікація лише за умовами кредитів, вибирають банк в телефонному режимі із запропонованих консультантом варіантів – якщо, звичайно, умови позик у цих установ приблизно однакові.


Анатомія процедури

Покупець техніки оформляє на сайті заявку на товар, паралельно вибираючи і відзначаючи галочкою кредитні умови. При цьому, як правило, банк просить ввести особисті дані покупця – номер паспорта та ідентифікаційного коду. Потім йому передзвонює менеджер магазину і уточнює дані за замовленням і за документами.

Після цього протягом одного-двох днів йому телефонує банківський співробітник і заповнює з ним у телефонному режимі повноцінну анкету для кредиту. При цьому питання, які він задає – цілком стандартні:

  • більш докладні дані паспорта,
  • адреса реєстрації,
  • ІПН,
  • домашній телефон;
  • контакти і ім’я одного з родичів або близьких людей, які не проживають з ним в одній квартирі;
  • стаж на останньому місці роботи, назва компанії, її адреса і стаціонарний номер телефону.

Нарешті, після докладної розмови, співробітник банку обіцяє протягом 15-20 хвилин передзвонити у випадку, якщо кредит схвалений (якщо банк не дав згоду, про це, як правило, повідомить СМС). Після цього може бути два варіанти подальшого завершення покупки. За першою схемою, позичальник відвідує відділення банку, де йому швидко роздруковують документи і договір, він їх підписує, а потім протягом одного-двох днів забирає товар в магазині або у кур’єра, який доставить техніку за адресою. За другою схемою, документи на кредит позичальникові привезе той же кур’єр разом з самою покупкою. Там же відбудеться ознайомлення з договором, його підписання та внесення авансу (якщо буде потрібно).

Хоча в документах і буде фігурувати назва техніки, яку купить позичальник, у нього все ж таки залишиться можливість поміняти вибраний товар. Причому для цього не обов’язково, щоб він був у ту ж ціну – можна придбати техніку і дорожче, доплативши відсутні гроші. Єдине, що неможливо в заміні купленої в кредит техніки – це заміна покупки на більш дешеву.

Переваги й недоліки

Перші переваги онлайн-кредитів на покупку товарів, які лежать на поверхні – це можливість порівняти умови позики відразу в декількох банках. Крім цього, така схема дозволяє не виходячи з дому отримати позитивне чи негативне рішення банку по кандидатурі позичальника – і навіть декількох банків по черзі. Безсумнівно,це береже час потенційного клієнта і те, що йому не доведеться ходити по банках і магазинах для з’ясування партнерів фінансових установ та торгових мереж: на сайтах все видно, як на долоні.

Ще одна важлива перевага онлайн-кредитів на техніку – те, що вони дозволяють заощадити кошти, в порівнянні з їх реальними «братами». Для українців кредити в on-line дешевше не тільки тому, що ціна в звичайних магазинах на товар вище на 10-15%, але й тому, що мінімізуються витрати банків в частині оформлення кредиту. Плюс у клієнта є можливість за короткий час, не виходячи з дому, порівняти ціни декількох онлайн магазинів і більш виважено зробити вибір, придбавши товар за оптимальною.

Крім цього, за кредитами на техніку, оформленим онлайн, можна уникнути однієї з найпідступніших додаткових витрат – страховки. Справа в тому, що куди б ви не звернулися за кредитом особисто: у відділення банку або в зал магазину техніки, ви, як правило, почуєте, що страховка обов’язкова, і відмовитися від неї неможливо. При цьому страховий платіж додають до тіла кредиту, на який нараховують відсотки, тим самим істотно збільшуючи переплату по позиці. У телефонному ж режимі, як вдалося з’ясувати, від страхування можна відмовитися.

Втім, у покупок техніки в кредит через інтернет є й недоліки. 

Перш за все, хоча умови на сайтах магазинів обіцяють нульовий початковий внесок при покупці, на практиці у покупця, швидше за все, зажадають внести аванс в 10% або більше, «тому що чим більше аванс, тим вище шанси на те, що банк схвалить кредит» .

Друга дрібниця, здатна зіпсувати настрій позичальникові – це похід в банк і черга до кредитного менеджера, який повинен роздрукувати договір, або до каси, в якій потрібно сплатити початковий внесок. Втім, як згадувалося вище, така схема діє не у всіх банках.

Інші ж недоліки пов’язані з ризиками покупок онлайн як таких. Щоб їх уникнути, слід обов’язково сходити в магазин і розглянути ближче техніку, яку ви маєте намір придбати. Крім цього, потрібно обов’язково перевіряти роботу техніки в присутності кур’єра навіть якщо пакунок, в якому її привезли, що не розпакований.

Джерело: Простобанк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?