Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд ринку кредитування на початок листопада-2014

Сегмент споживчого кредитування на покупку товарів представлений всього шістьма банками які подальші перспективи розвитку даних послуг.

Директор з питань споживчого кредитування УкрСиббанку BNP Paribas Group

Найбільш затребувані зараз кредити на товари. Це пояснюється можливістю отримати реально безвідсотковий кредит, так звану розстрочку і, звичайно ж, наявністю акцій у торгових мереж.

А в цілому, зараз немає таких сегментів, в яких би ми вийшли на докризовий рівень clip_image001кредитування. Основними факторами, що впливають на формування ставки в 2015 році, будуть інфляція, оцінка ризиків і ставка залучення депозитів. Це пов’язано і з ситуацією в країні, і з вартістю ресурсів.

Директора департаменту розвитку роздрібного бізнесу Platinum Bank

Найбільшим попитом у наших клієнтів традиційно користуються кредити готівкою до 50 тисяч гривень і кредити на покупку нових автомобілів за спеціальними програмами з автовиробниками та автосалонами. В останні місяці, активізувались клієнти бажаючі придбати житло в кредит або оформити кредитну карту.

В жовтні цього року сумарні видачі автокредитів в нашому банку практично зрівнялися з обсягами кредитування в цьому ж місяці минулого року. Однак, такий результат був досягнутий за рахунок зростання вартості купованих в кредит авто.

Заступник начальника управління кредитних операцій Авант-Банку

Найбільш затребуваний вид кредитування приватних клієнтів на сьогодні – це споживче кредитування. Враховуючи нестабільний курс долара, ринок автокредитування та іпотеки зайняв позицію «вичікування» на сьогодні.

Хоча, і в цілому і по сегменту кредитування роздрібного бізнесу спостерігається стагнація.

Згідно з даними НБУ кредити, надані домашнім господарствам, на кінець вересня 2014 склали – 11,1% річного приросту, в порівнянні з – 9,9% на кінець серпня 2014 року.

Враховуючи дефіцит гривневої маси, можна спрогнозувати зростання ставок по кредитах.

Начальник управління споживчого кредитування департаменту роздрібного бізнесу Укрінбанку

Зараз в роздрібному сегменті найбільш затребувані програми споживчого беззаставного кредитування. І не дивно, адже економічна ситуація, яка склалась в країні привела населення до потреби в додатковому фінансуванні.

На докризовий рівень вийшло кредитування у формі овердрафтів на зарплатні картки. Варто відзначити, що багато фінансових установ, що працюють в даному сегменті, підняли процентні ставки по карткових кредитах. Враховуючи потребу населення в наявності «вільних» грошей на карті.

Начальник управління кредитування Агрокомбанку

З боку клієнтів затребуваними залишились всі сегменти кредитування, але населення зараз з більшою осторогою прогнозує своє майбутнє, тому більшою популярністю користуються короткострокові кредити на задоволення більш нагальних потреб. Враховуючи фінансово-економічну ситуацію в країні, яка привела до падіння доходів населення (тут позначився і зростання інфляції та знецінення національної валюти), більшість банків переглянули свою стратегію кредитування і переорієнтувались більшою мірою на видачу короткострокових кредитів до одного року і в меншій мірі на видачу середньострокових кредитів до трьох років. Щодо довгострокових кредитів понад п’ять років, на ринку залишились одиниці банків, які надають такі кредити. Тому на даний момент, найбільш затребуваними є короткострокові кредити.

В нашому банку зараз також користуються попитом кредити на житло за Державною іпотечною програмою, оскільки по ним пропонуються більш тривалий термін і досить низькі ставки.

Навряд чи є сегменти кредитування, за якими банки вийшли на докризовий рівень. Якщо припустити, що в Україні в 2015 році стабілізується фінансово-економічна ситуація, то нам знадобитися мінімум два-три роки для досягнення темпів росту кредитування, які ми бачили до кризи 2008 року. Також, є велика ймовірність розвитку малого і середнього бізнесу, і отже його активного кредитування.

Враховуючи, що ні інфляція, ні ступінь довіри населення до початку 2015 року, швидше за все не змінитися, ставки по депозитах залишаться на поточному рівні, отже по кредитах теж.

Програми споживчого кредитування на покупку товарів від банків з числа 50-ти лідерів за активами строком 1 рік на 5.11.2014 р

Банк

Програма

Реальна ставка,% річних

Термін

Мінімальна сума, грн.

Примітки

УкрСиббанк

На товари в магазинах – партнерах

36

від 3 міс. до 2 років

300

Термін оформлення – 15 хв. В інтернет-магазинах: Алло, Фотомаг, Розетка, Фотоз, Сокіл, Техностар, Ситіком, Ріпка, Мир Комфорту і т. Д.

Platinum Bank

Споживчий кредит

42,5

від 1 до 3 років

500

Термін оформлення 30 хв.

Дельта Банк

Кредит на товар

44,3

від 3 міс. До 3 років

300

Термін оформлення 20 хв.

Програми споживчого кредитування на покупку товарів від менших банків строком 1 рік на 5.11.2014 р

Банк

Програма

Реальна ставка,% річних

Термін

Мінімальна сума, грн

Примітки

ОТП Кредит

Вигідний

38,8

від 3 міс. до 2 років

300

Термін оформлення – 15 хв. В магазинах: Епіцентр, Знижка, Diawest, Технікс, Lime Store, Снігова королева, Embawood і т.д.

Євробанк

POS-кредит

55,4

від 6 місяців до 3 років

1000

Термін оформлення 20 хв. Пільговий період – до 3 місяців

VS Bank

Експрес-кредит

72

від 6 місяців до 2 років

700 грн

Термін оформлення 2 години. В магазинах: Мобілочка, Євросєть, Алло, Нова Лінія і т.д.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?