Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд подій за тиждень: зростання доходів і втрата інтересу до валюти

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Зростання кредитування

Як повідомив керівник групи радників НБУ Валерій Литвицький, станом на 25 вересня поточного року кредитування зросло на 5%, тоді як в аналогічний час торік цей показник склав 0,8%.

Банківська благодійність

news_07_10_550x276.jpg.aspxНімецький банк KfW збирається виділити 7 млн євро на розвиток соціальної інфраструктури України. Отримані кошти влада направить на реалізацію національного проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Проект передбачає навчання керівників територіальних громад і громадських організацій вмінню самостійно покращувати умови проживання, у тому числі для соціально незахищеного населення.

Заробляємо більше

У другому кварталі 2013 року реальні доходи населення зросли на 4,7%, а номінальні – на 5% порівняно з аналогічним періодом в 2012 році. Наявний доход у розрахунку на одну людину становить зараз 6028 грн., А це – на 4,5% більше, ніж у цей же час рік тому.

Не згодні з Moody `s

Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь заявив, що зниження рейтингу єврооблігацій України до рівня Саа1 з ВЗ не відображає реального стану платоспроможності України. За словами експерта, агентство вирішило перестрахуватися, зробивши свою оцінку більш песимістичною.

moodys_evrobondu_509x380.jpg.aspx

Керівник банку заволодів 200 млн. гривень

Як повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ), у серпні 2010 року один з керівників банку створив ряд фіктивних підприємств та, порушивши встановлену процедуру, надав їм кредитні кошти, які в подальшому установі повернуті не були. Директорам фіктивних підприємств загрожує штраф у розмірі від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а посадовій особі банку – до 12 років позбавлення волі.

На 30% менше гарантій

Першого жовтня, в рамках круглого столу на тему реформування системи гарантування вкладів фізичних осіб, українські банкіри заявили про те, що они вважають за доцільне знизити суму гарантованого відшкодування вкладникам ліквідованого банку до 70% суми вкладу. Також топ-менеджери пропонують виключити з системи гарантування державою вклади в іноземній валюті.

Купують банк

Група «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) прийняла рішення про купівлю банку «Авангард» . За словами голови ради директорів групи ICU Валерія Гонтарєва, група збирається розширити свою присутність на фінансовому ринку через банківські операції.

Валюта вже не цікава

Член правління НБУ Олександр Дубихвіст повідомив про те, що за січень-серпень поточного року попит населення на іноземну валюту знизився в 20 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За його слова, населення більше принесло грошей в банківську систему, ніж купило на ринку.

Подумує про продаж

Італійська банківська група Unicredit розглядає можливість продажу «Юникредит Банку» в Україні. Але остаточне рішення поки що не прийнято. Виконавчий директор Unicredit Федеріко Гідзоні заявив, що банк вивчає ринок, але вийти з таких країн, як наша – нелегко. Так, продаж банку в Казахстані зайняла в групи два роки.

Вся справа в пресі

В оприлюдненому Moody `s прес-релізі говориться про те, що одним з найбільших курсових ризиків для України є зростання внутрішнього попиту на валюту через подальше збільшення спекуляцій місцевих ЗМІ щодо девальвації валюти.

Зайняти в ЄІБ

Государтсвенного Ощадбанк планує відкрити кредитну лінію в Європейському інвестиційному банку на 200 млн. євро. Кредит планується залучити без державних гарантій.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?