Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд подій за тиждень: збитки банків і процвітання країни

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Великі збитки

Як повідомили в Нацбанку, чистий прибуток банків України за дев’ять місяців 2013 склав 1,732 млрд. грн. Нагадаємо, що прибуток за вісім місяців становив 2,502 млрд. грн. Таким чином у вересні збиток банків склав 770 млн. грн. Доходи банків за звітний період склали 120,920 млрд. грн., Витрати – 119,188 млрд. грн.

Прострочують менше

news_04_11_2013_88x88.jpg.aspxОбсяг простроченої заборгованості по кредитах українських банків у вересні 2013 року порівняно з серпнем скоротився на 0,8%, або на 601 млн. грн. – До 74, 681 млрд. грн. Згідно з повідомленням Нацбанку, частка простроченої заборгованості в загальному обсязі наданих банками кредитів у вересні поточного року порівняно з серпнем знизилась на 0,16 п.п. – До 8,91%.

Споживчи настрої

Керуючий партнер інвестиційної компанії «Capital Times» Ерік Найман заявив про те, що індекс споживчих настроїв українців у вересні різко впав. «Індекс споживчих настроїв українців у вересні різко впав, до півторарічного мінімуму – позначилися осінні нерви з приводу девальвації плюс стагнація економіки», – зазначив він.

На правильному шляху

Набутий Олександр Адаріч Фідокомбанк (раніше – «Ерсте Банк») у січні-вересні 2013 року отримав 14,721 млн. грн. збитку, що в 16,2 разу менше збитку за аналогічний період 2012 року, який становив 238,393 млн. грн. Про це банк повідомив у своїй звітності на офіційному сайті.

Кредит Альфа-Банку

Український «Альфа-Банк» повідомив про успішне залучення синдикованого кредиту на міжнародному ринку в сумі 72,5 млн. дол терміном на 1 рік. Кошти будуть спрямовані на торговельне фінансування та загальні корпоративні цілі, повідомляє прес-служба “Альфа-банку”.

Найбільш проблемні позичальники

Як повідомили в прес-службі НАБУ, найбільш високий рівень простроченої заборгованості за банківськими кредитами зберігається в портфелі добувної промисловості та охорони здоров’я. За інформацією НАБУ, частка простроченої заборгованості в кредитному портфелі банків протягом вересня знизилася на 0,24 п.п. і склала 8,68%.

Процвітаємо краще

Україна зайняла 64 місце в рейтингу процвітаючих країн світу, складеному лондонським Legatum Institute, тоді як минулого року вона розташувалася на 71 місці. Як наголошується в повідомленні інституту, покращення позицій України за останні 5 років відбулося у зв’язку із збільшенням високотехнологічного експорту, очікуваннями щодо розвитку економіки і доступністю робочих місць, поряд із зменшенням непрацюючих кредитів.

Підозрюється швейцарський банк

Британські і швейцарські регулятори запідозрили найбільший банк Швейцарії UBS у махінаціях на міжнародному валютному ринку. У результаті вартість акцій банку Швейцарії (UBS) звалилася на 7,58%. Адже інвестори побоюються, що банку не вдасться уникнути великих штрафів.

ubs_bank_500x350.jpg.aspx

П’ять кварталів падіння

Валовий внутрішній продукт (ВВП) України в третьому кварталі 2013 року порівняно з третім кварталом 2012 року знизився на 1,5% (у постійних цінах 2007 року). Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України.

Колишній «Ерсте Банк» стане філією «Фідобанка»

«Фідокомбанк» (раніше – «Ерсте Банк») приєднається до «Фідобанку» на правах філії до кінця поточного року. Про це повідомила прес-служба фінустанови.

Неефективний обмін

Обов’язковий обмін валюти для підприємств в Україні не ефективний і в довгостроковій перспективі призведе до ще більшого дисбалансу. Про це в ході щорічної конференції Fitch заявив директор Світового банку у справах України, Молдови та Білорусі Чимаев Фан. “Влада прийняла спірні заходи обов’язкового обміну валюти. Світова практика показала, що ці заходи не зовсім ефективні, і в довгостроковій перспективі призводять до ще більшого дисбалансу “, – сказав Фан.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?