Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд подій за тиждень: відмивання грошей і довгострокові кредити

фПредставляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Довгострокові кредити

НБУ зобов’язав українські банки збільшити резерви за довгостроковими кредитами з 5% до 7%. Постанова набирає чинності з 30 вересня. Як стверджує директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку Олександр Арсенюк, НБУ таким чином намагається послідовно проводити політику дедоларизації в країні.

news_500x271.jpg.aspxМенше іноземного капіталу

У серпні поточного року частка іноземного капіталу в українській банківській системі знизилася на 0,2% до 33,8%. У порівнянні ж з початком року, вона зменшилася аж на 5,7 п.п. При цьому кількість банків з іноземним капіталом не змінилася і становить зараз 51 банк з 180 зареєстрованих.

Прибуток в мінусі

За підсумками січня-серпня 2013 прибуток українських банків склав 2,5 млрд грн., Що на 13,8% менше порівняно з аналогічним періодом 2012 року. У січні-липні 2013 року доходи банків, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшилися на 8,7%, а витрати – на 9,4%.

Портфель збільшується

«Альфа-Банк» розмістив 300 тис. іменних облігацій серії К номінальною вартістю 1 тис. грн. з терміном обігу до 1 липня 2018 року. Купонна ставка на перший рік встановлена в розмірі 18% річних, виплата купона здійснюється два рази на рік. Повідомляється, що даний випуск є першим публічним гривневими позикою банку за останні 5 років.

Швейцарський банк закриває рахунки

Ведучий швейцарський банк Credit Suisse заявив про свої плани закрити рахунки клієнтів в 50 країнах світу. Фінустанова планує зосередитися на багатих клієнтів в одних з цих країн і повністю піти з ринку інших. До останніх ставитися Конго, Ангола і Туркменія. Справа в тому, що банк не хоче ризикувати своєю репутацією, працюючи в державах з високим рівнем корупції. У той же час в Данії та Ізраїлі банк сконцентрується на клієнтах з обсягом вкладів не менше мільйона швейцарських франків.

НАБУ просить про обмеження

Незалежна асоціація банків України просить Депозитарій НБУ встановити обмеження максимальної суми за зберігання цінних паперів, як це передбачено в інших депозитаріях, що працюють на ринку. Свою позицію організація пояснює тим, що банки, які мають у портфелі суттєві обсяги облігацій внутрішньої державної позики, витрачають значні кошти на їх зберігання в депозитарії НБУ.

Відмивають гроші

Банки Латвії надають росіянам і українцям фінансові послуги з легалізації грошових коштів, здобутих шляхом незаконної торгівлі зброєю. Про це повідомляється в доповіді, яка була підготовлена членами безприбуткової організації C4ADS, що базується в США. Як стверджують автори доповіді Фарлі Мескіт і Том Уолес, в їх розпорядженні є ряд доказів, що свідчать про наступні факти: учасники “Одеської мережі”, серед яких особи і компанії логістики, зайняті вивезенням зброї з Росії та України від імені урядових продавців, використовують банки Латвії , які вже були звинувачені або обвинувачуються в даний момент у відмиванні фінансових коштів; в Панамі зареєстровані компанії, в яких латвійські піддані числяться “уповноваженими директорами”.

Приверне 100 млн грн.

«Банк Російський Стандарт» має намір залучити 100 млн. грн в результаті публічного розміщення іменних процентних облігацій серії F.

Мільярд доларів для країни

Україна планує залучити мільярд доларів на реалізацію енергозберігаючих проектів у найближчі 2-3 роки. Зараз ведуться переговори з ЄБРР та іншими міжнародними інститутами.

Векселі на 12 млрд грн.

Міністерство доходів і зборів України за результатами інвентаризації заявлених до відшкодування сум податку на додану вартість, а також з урахуванням прогнозних показників сум податку за податковими деклараціями, обов’язковим до подачі до 1 листопада 2013 року, прогнозує можливий обсяг бюджетних відшкодувань ПДВ за допомогою випуску фіскальних векселів на рівні 12 млрд грн.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?