Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд подій за тиждень: скупка валюти і вихід з рецесії

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Українці скуповують валюту

Як повідомляється на офіційному сайті НБУ, у вересні 2013 року чиста купівля готівкової валюти населенням становила 678,7 млн. дол А це – у п’ять разів більше у порівнянні з попереднім місяцем. Це вже другий місяць поспіль купівля готівкової валюти населенням перевищує її продаж. Тоді як у квітні-липні цього року тенденція була зворотною.

Інформація підтвердилася

На цьому тижні НБУ підтвердив інформацію про нові вимоги щодо обов’язкового продажу валюти по всіх надходженнях за кордону на користь news_21_10_2013_600x353.jpg.aspxюридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Як повідомляється на сайті банку, дію норми щодо обов’язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті поширюється не тільки на валютну виручку резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами, а й на всі надходження в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців.

Щодня по 10 мільйонів

За 9 місяців 2013 портфель депозитів фізичних осіб у банку «Надра» в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшився у два рази і на даний момент перевищує суму в 4,4 млрд. грн. Як повідомляє директор з роздрібного бізнесу банку «Надра» Сергій Козлов, щодня менеджери банку приймають близько 10 мільйонів гривень депозитів фізичних осіб.

Moody ‘s передумало

Міжнародне рейтингове агентство відкликало рейтинги Укрінбанку , виходячи з власних ділових міркувань. Про це повідомляється в прес-релізі. Згідно з повідомленням, агентство відкликало рейтинги банку за довгостроковими депозитами в національній валюті на рівні «Caa1», довгострокові рейтинги в іноземній валюті за депозитами на рівні «Caa2», рейтинги фінансової стійкості банку на рівні «Е», рейтинги за національною шкалою – на рівні ” Ba3.ua “.

Песимістичний прогноз

Британський банк HSBC знизив прогноз ВВП країн, що розвиваються на 2013 і 2014 рр.. Про це повідомляється в дослідженні HSBC Global Research. На думку експертів фінустанови, політика кількісного пом’якшення, що проводиться центробанками розвинених країн, призвела до того, що деякі ринки, що розвиваються виявили у себе проблеми з платіжним балансом.

Вийшла з рецесії

Негативні темпи зростання ВВП пов’язані з закінченням футбольного чемпіонату «ЄВРО-2012». “Протягом чотирьох кварталів ми спостерігали зменшення приросту ВВП. Це пов’язано з тим, що інвестиційна активність після” ЄВРО-2012 “, так би мовити, заспокоїлася. Але економіка вийшла з рецесії вже на початку року. І за нашими оцінками, в перших трьох кварталах цього року з урахуванням сезонної корекції спостерігається зростання ВВП “, – стверджує Директор Департаменту статистики, аналізу та прогнозування НБУ Юрій Половнев.

Кредитний бум минув

Керуючий партнер Capital Times Ерік Найман стверджує, що Україна пережила кредитний бум і зараз стан банківської системи починає нормалізуватися. За словами експерта нормальним для України ставленням кредити-депозити є 1-1,1, тоді як поточний ставлення кредити-депозити становить 1,4. Ерік Найман прогнозує, що на повернення до норми піде близько двох років.

Дефіцит скоротився

Як повідомляється на сайті Державної служби статистики, дефіцит зовнішньої торгівлі товарами України в січні-серпні 2013 року по порівнянні з аналогічним періодом 2012 року скоротився в 1,4 рази – до 7,397 млрд. дол

Гефест в реєстрі

Фонд гарантування вкладів вніс банк «Гефест» у свій реєстр учасників. Про це сообщаеться на офіційному сайті фонду. «Гефест» – вже шостий фінустанова, зареєстроване НБУ з початку року.

Ощадбанк наростив прибуток

Як повідомляється на офіційному сайті Ощадбанку , в січні-вересні 2013 року порівняно з аналогічним період 2012 року прибуток фінустанови виріс на 17%.

Євробонди 2005

Як повідомило Міністерство фінансів України, наша держава здійснила виплату купонного доходу за облігаціями зовнішньої позики, випущеними в 2005 році, в обсязі 29,7 млн євро.

Не вірять в девальвацію заробили більше

Виконавчий директор НАБУ, голова правління Укргазбанку Сергій Мамедов розповів про те, що вкладники, які торік восени не повелися на девальваційні очікування і розмістили заощадження в гривневих депозитах, отримали дохід близько 20% річних. У той же час власники валютних депозитів – 9,5-10%.

Нові сто доларів вже у нас

В Україні вже почали продавати стодоларові банкноти нового зразка. При цьому, в нашій країні ці купюри з’явилися раніше, ніж в інших країнах СНД і Балтії.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?