Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд подій за тиждень: розсекречення банкрутів та валютні депозити

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.
Експерименти з металом
З 1 жовтня Національний банк України вводить розмінні монети номіналом 50 копійок з нового матеріалу. Вони будуть виготовлені з низьковуглецевої сталі, на яку зверху завдадуть гальванічне покриття для додання монетам жовтого кольору. Дизайн залишиться колишнім.
Сьогодні всі монети великих номіналів виготовляються з алюмінієвої бронзи. Як повідомили в НБУ, основною причиною переходу з бронзових монет на залізні є підвищення вартості кольорових металів, що призводить до подорожчання виробництва монет.
Банкрутів розсекретять
Міністерство юстиції України розглядає можливість надання банкам онлайн доступу до інформації з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
Адже за останні роки сформувалася тенденція до використання процедури банкрутства не з метою відновлення платоспроможності боржника, а щоб уникнути розрахунків з кредиторами та інших зловживань.
Придбав ще один банк
topnews_270x183.jpg.aspx19 вересня 2013 мажоритарний акціонер АТ «Дельта Банк» Микола Лагун придбав контрольний пакет акцій ПАТ «Астра Банк» .
Придбання Астра Банку є частиною стратегії розвитку банківської групи «Дельта» на банківському ринку України, яка складається, в тому числі, і в збільшенні активів за рахунок неорганічного зростання.
Європейська інфляція
У серпня 2013 річна інфляція (серпень 2013 до серпня 2012 року) у країнах-членах зони євро знизилася в порівнянні з липнем 2013 з 1,6% до 1,3%, в усіх країнах-членах ЄС (ЄС-27) – також знизилася з 1,7% до 1,5%.
Осінні ставки
За останній тиждень банківська ліквідність скоротилася на 2 млрд. грн., Опустившись до раніше високих 27 млрд. грн. Висока ліквідність зберегла низькою процентну ставку. Очікується, що процентні ставки залишаться практично без змін.
Звільнено голову банку
Виконавчий директор найбільшого данського банку Danske Bank Ейдвін Колінг був звільнений зі своєї посади. В організації пояснили, що зараз банк потребує керівника, який буде більш досвідченим фінансистом. На місце Колінга призначений Томас Борген, який з 2009 року відповідає за міжнародну діяльність банку і складається у виконавчій раді.
Дешеві кредити для бізнесу
Зниження облікової ставки до 6,5% буде сприяти прискоренню економічного зростання за рахунок розширення доступу бізнесу до дешевих кредитних ресурсів. Таку думку висловив генеральний директор інвестиційно-банківської компанії «European Capital Management» Вадим Браїлівський.
Держзембанк на старті
Державний земельний банк вже отримав ліцензію Національного банку України і може почати роботу через 2-3 тижні. Держзембанк планує з осені розпочати кредитування аграріїв з процентною ставкою 8-12% річних, а в подальшому знизити ставку.
Валюта в тренді
За даними Нацбанку за серпень залишки на депозитних валютних рахунках банків збільшилися на 121,4 млн. доларів США – до 22,8 млрд. доларів США в еквіваленті.
Американські сенатори проти російських банків
Група сенаторів США пропонує заморозити американські рахунки найбільших банків Росії – «Зовнішекономбанку», «Газпромбанку» і ВТБ. Сенатори стверджують, що ряд банків Росії допомагає фінансувати діяльність влади Сирії, підриваючи режим санкцій, введених США, Євросоюзом і ООН. Також вони кажуть про те, що сирійський президент Башар Асад має особистий рахунок у трьох вищезазначених фінустановах.
Кредит для країни
Україна залучила 750 млн дол синдикованого кредиту. Про це повідомив Sberbank CIB, який взяв участь в організації кредиту для України. На основну суму державної позики нараховується дохід за ставкою 6,5% річних, а разова комісія становить 3,02% основної суми позики.
Україна віддає борги
Валовий зовнішній борг України на кінець першого півріччя 2013 скоротився на 0,5%, або 0,7 млрд дол і склав 134 400 000 000 дол, що в свою чергу становить 75,7% ВВП. «Основним чинником такої динаміки було скорочення обсягів зовнішніх зобов’язань органів грошово-кредитного регулювання і банків, тоді як борг інших секторів продовжив зростати », – йдеться в повідомленні Нацбанку.
Касир-шахрай
В Одесі 44-річна жінка, в обов’язки якої входила закладка грошей в банкомати, вирішила обійти закон. Отримавши в банку 800 тис. грн., В призначену для банкомату касету вона поклала всього 375 тис. грн., Залишок грошей присвоївши собі. Те ж саме було зроблено і з іншим банкоматом. Опломбували касети, працівниця банку в ручному режимі ввела туди недостовірні дані про те, що туди вкладені 800 тис. грн. Касирці загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?