Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд подій за тиждень: нульова інфляція і низький рейтинг

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Нульова інфляція

Як повідомляється на сайті Державної служби статистики, показник інфляції в Україні у вересні 2013 року в порівнянні з серпнем не змінився і склав 0%.

П’ять років за вкрадений мільйон

Дніпровський районний суд м. Києва засудив колишнього касира одного зі столичних банків на 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 3 роки. У 2009-2010 роках засуджена жінка систематично підробляла заяви вкладників банку на видачу готівки з їх депозитних news_14_10_2013_600x343.jpg.aspxрахунків. У підсумку вона привласнила собі майже 1 млн. гривень.

Менше золота в резервах

Золотовалютні резерви НБУ у вересні знизилися на 0,08%, або на 17 млн. дол Про це повідомила Державна служба статистики України.

Світовий банк скоротить бюджет

Світовий банк планує скоротити $ 400 млн. зі свого бюджету в рамках програми широкої реорганізації, яка спрямована на підвищення ефективності управління міжнародного кредитора. Таке скорочення – один з етапів першою великої реструктуризації банку за 17 років.

Рейтинги будуть знижуватися

У Fitch вважають, що прискорене зниження зовнішніх резервів України, спровоковане дефіцитом зовнішнього фінансування, умовами торгового шоку або сплеском відтоку капіталу, негативно вплине на рейтинг України. «У України один з найнижчих коефіцієнтів зовнішньої ліквідності серед держав з world_bank_350x268.jpg.aspxрейтингом у категорії В, і це є одним з ключових рейтингових чинників », – йдеться в повідомленні Fitch.

Електронний звіт

Міністерство доходів і зборів України ввело електронний варіант звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Тепер для електронного звіту платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення отримати цифровий підпис, яку міністерство представить безкоштовно.

Вартість депозитів скоротилася

За 9 місяців середня вартість строкових депозитів громадян у національній валюті скоротилася на 4,4% і склала 17,3% проти 21,7% на початку року. Як повідомили в прес-службі Незалежної асоціації банків України, середньомісячні залишки на коррахунках банківських установ (розраховані за попередніми щоденним даними) у вересні зросли на 35% – до 27,12 млрд. грн., В серпні – на 44%, до 25, 83 млрд. грн.

Американська криза – не перешкода

Експерти вважають, що криза в США значно не відіб’ється на курсі гривні до долара. «У разі настання дефолту в США долар буде коштує 4 гривні», – прогнозує президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. При цьому експерт вважає, що ймовірність настання дефолту дуже низька і становить всього 4%, в той час як в Україні така ймовірність становить 52%.

ЄС допоможе

Європейський Союз зможе виділити Україні допомогу в розмірі 160 млн. євро, якщо надалі країна демонструватиме прогрес у галузі управління державними фінансами. Про це повідомив директор програм сусідства Генерального директорату з питань розвитку співробітництва Європейської комісії Міхаель Колер.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?