Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд подій за тиждень: фальшиві гривні та студентські квитки з функціями платіжної картки

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на її периферії.

У кожного – по три

За інформацією НБУ, середньостатистичний житель України має в банках по 3 рахунки, включаючи 1 депозитний. Кожному працездатному громадянину у фінустановах відкрито близько 7 рахунків, у тому числі і два вкладних (депозитних). За перше півріччя 2013 вклади фізичних осіб зросли на 44 млрд. грн., Що було повністю забезпечене за рахунок вкладів у національній валюті. Такий стан є підтвердженням високого рівня довіри населення до гривні.

 

Студентський + банківська карта

Близько 2 тисяч першокурсників та студентів, які поступили на магістратуру Київського політехнічного інституту, отримали електронні студентські квитки з використанням безконтактних технологій, які поєднують в собі функції студентського квитка з персональними даними учня вузу і чипованной платіжної банківської картки від «Надра» .

Обмін валют в терміналі

ПриватБанк запустив нову послугу – обміну валют в терміналах самообслуговування. “Обмін валюти в терміналі займе не більше хвилини, при цьому більшість терміналів працює цілодобово і доступні в будь-якій точці України, – каже керівник Департаменту розвитку банкоматної та термінальної мережі ПриватБанку Ігор Мєлков. – Зрозуміло, для обміну валюти в терміналі самообслуговування необхідно пройти авторизацію клієнта банку, у нас це можна зробити без пред’явлення паспорта з допомогою будь-якої пластикової картки ПриватБанку “.


Пластикові банкноти

Банк Англії розглядає можливість впровадження пластикових банкнот замість паперових грошей. Банкноти з полімерів використовуються багатьма центробанками. Їх виробництво більш витратне, але вони екологічні і довговічні, крім того, їх складніше підробити. Першим центробанком, що випустив полімерні банкноти, став Резервний банк Австралії в 1988 році.

obzor_nedeli_494x350.jpg.aspxФальшивка прокотить

Платіжні термінали в Києві не розпізнають фальшиві гривні. “У платіжних терміналах встановлена занадто спрощена система контролю грошей: вона розпізнає лише номінал і примітивні водяні знаки. Звичайно, звичайний білий папір вона не пропустить, а й особливого аналізу купюр не зробить”, – стверджує радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

Гроші «про запас»

Середній розмір банківського вкладу в Україні за січень-червень 2013 виріс на 8,5% – до 8,27 тис. грн. «Порівняно з 1999 роком, кількість вкладників в учасниках Фонду зросла в 10 разів – до 46,1 млн осіб ; обсяг вкладів зріс більш ніж у 103 рази – до 381,3 млрд грн.; середній розмір вкладу зріс з 806 до 8269,7 грн. », – йдеться в прес-релізі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, присвяченому 15-й річниці його діяльності.

Майбутнє гривні

За перший робочий тижні вересня долар подорожчав на кілька копійок. З 30 серпня по 6 вересня готівковий курс купівлі нацвалюти впав на 0,0261 грн. до 8,1273 за долар, курс продажу знизився на 0,0334 грн., до 8,1721 грн. за долар. Таку активну вересневу динаміку експерти пояснюють реакцією готівкового курсу на динаміку міжбанку, де гривня знижувалася приблизно в аналогічному діапазоні.

Банки хочуть дружити з МВС і СБУ

«У нас є загальнодержавна проблема – статус безпеки банку не дозволяє цій службі співпрацювати з МВС та СБУ, щоб вести боротьбу з кіберзлочинністю», – заявляє начальник управління правового забезпечення ВАТ «Банк« софійського » Микола Маленко. При цьому він зазначає, що, з одного боку, Міністерство юстиції зобов’язує банк мати таку структуру, як служба безпеки, але юридичних підстав для цього на законодавчому рівні немає.

Щастя країни

У рейтингу ООН найщасливіших країн світу Україна посіла 87-е місце. Всього в рейтингу 150 країн. В якості оціночних критеріїв експерти обрали шість чинників: реальний ВВП на душу населення, тривалість здорового життя, можливість покладеться на кого-небудь у найближчому оточенні, суб’єктивна ступінь свободи у прийнятті життєвих рішень, захищеність від корупції та щедрість. Верхні рядки рейтингу, як завжди, зайняли країни Скандинавії. Серед країн СНД найбільш щасливими виявилися Молдова, Казахстан, Туркменістан, Узбекистан, Білорусь і Росія. Решта колишні радянські республіки, включаючи Україну і Балтію, зайняли більш низькі позиції.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?