Новини світу кредитування та банківських послуг.

Огляд інвестицій для ризикових інвесторів на листопад 2015.

Ціни на нерухомість ще не досягли дна, а золоті злитки – навпаки, принесли своїм покупцям прибуток з початку року в 18-29%. Тим не менш, в українців з’явився вельми привабливий об’єкт для альтернативних інвестицій. Аналізуємо ефективність ризикових інвестицій з початку 2015 року.

«Золоті» інвестиції

Ціна на золота в злитках з початку 2015 року суттєво зросла. Найдорожче обходиться грам золота з самого ліквідного злитка самої малої ваги, номіналом в 1 грам – на 29%, до 817 грн. / грам. Найменше – з більшого злитка вагою в 2,5 грама – на 18%, до 740 гривень / грам.

Динаміка вартості золота в злитках

Правда, не всі покупці золотих злитків вже окупили свої витрати на купівлю-продаж металу через істотний спред, встановлений в деяких банках. Золоті злитки найбільш цікаво розглядати як довгострокову надійну інвестицію і при їх покупці слід враховувати існуючі спреди в ціні купівлі / продажу готівкового золота, різниця між курсами купівлі та продажу злитків з дорогоцінних металів в деяких банках доходить до третини від їх вартості.

Нерухомість все привабливіша

З початку 2015 ціни на нерухомість на вторинному ринку за даними компанії SV Development знизилися, хоч і не сильно: в середньому, на 2% – до 700-1200 доларів США за квадратний метр в залежності від міста, в якому розташовано житло. При цьому в жовтні ціни продовжили знижуватися, хоч і не стрімко, і зменшилися в середньому на чверть відсотка.

Експерти констатують: до дна цінам на нерухомість ще дуже далеко. Її вартість почне рости тільки після зростання благополуччя українців. Якщо говорити про середньострокову перспективу, то зростання почнеться зі зростанням попиту, на який вплив роблять два фактори. Перший – це зростання доходу населення, а другий – це доступність іпотечного кредитування (зниження ставок кредитування). Ми прогнозуємо, що темп буде помірним). У найближчий рік ми не очікуємо початку бурхливого зростання цін на нерухомість. Зростання цін очікується тільки після відновлення зростання економіки і початку реального іпотечного кредитування банківськими установами.

Красива альтернатива

На думку експертів, один з найпривабливіших інструментів для інвестицій в 2015 році – облігації внутрішньої державної позики.

З сумою від 100 тис. грн., крім депозитів і фондів грошового ринку, цікавими стають гривневі облігації внутрішньої державної позики, прибутковість яких становить близько 19-20% і відсутні податку на відсотки. Також слід зазначити, що на даний момент це один з найбільш надійних інструментів, представлених на фінансовому ринку.

На думку експерта, найнадійніші для інвестицій сьогодні – саме традиційні інструменти. Якщо ми говоримо про валютні інвестиції, то в існуючих умовах найбільш цікавими є валютні депозити та депозитні сертифікати, які дозволяють отримати виплату у валюті без обмежень в сумі, емітовані надійними банками.

Втім, у кризу будь ризикові інструменти для інвестицій потребують особливого підходу. Щоб убезпечити себе, інвестору необхідно розділити активи на кілька частин: одну частку інвестувати тільки в рамках консервативних стратегій, а іншу – в ризикові інструменти.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?