Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оформляємо депозит: додаткові відрахування

У відділеннях та на веб-сайтах банків клієнти можуть зустріти безліч пропозицій, як вигідно і зручно оформити депозит з хорошими умовами і високими ставками.
Тим не менше, існують послуги, за користування якими доведеться доплачувати. Ось, які тарифи необхідно враховувати, залишаючи гроші під відсотки.

dep_dog_380x325.jpg.aspx

Правило 1. Більшість банків здійснює перерахунок відсотків у разі дострокового розірвання договору за вкладом.
У деяких фінустановах з клієнта, який раніше зазначеного в договорі терміну забирає свої гроші, утримують комісію від суми вкладу. Є й такі банки, де внесок повертають з відсотками, нарахованими за зниженою процентною ставкою. Умови розірвання слід читати в договорі з банком.

Умови розірвання договору за ініціативою клієнта *

Банк
Обставини
Умови

ПриватБанк
розірвання за ініціативою клієнта вкладу, строк вкладу не був продовжений)
1% річних за фактичну кількість днів, що пройшли з дати оформлення договора. Якщо  клієнт за неповний термін вкладу отримував відсотки, нараховані за повною ставкою, то зайві виплачені відсотки вчітаються із суми вкладу

Дельта
Банк
для депозитних договорів, які були оформлені з 10.06.2013 року

2% річних для вкладів у гривні та
1% річних для вкладів у валюті

Райффайзен Банк
Аваль
перерахунок з початку дії договору –
ставка, яка діє на дату
переривання договору
за видачу вкладу протягом 1-го місяця з моменту його відкриття
комісія за розрахунково-касове обслуговування
в розмірі 0,5% від суми вкладу

Фінанси та кредит
за вкладами “Класик”, “Стандарт”, “Пенсійний”, “Нові гроші”
за фактичний термін розміщення вкладу за ставкою 1% річних

за вкладом “Оптима”

з дня виплати відсотків за останній
повний квартал до дати, що передує даті дострокового розірвання, – за ставкою 1% річних

* З додатків «Тарифи» на сайтах банків

Правило 2. Якщо кошти потрапляють на рахунок клієнта безготівковим шляхом, доведеться доплатити відсотки. Додаткові гроші доведеться витратити, якщо кошти на депозит перераховуються з рахунку, відкритого в іншому банку. Також доведеться сплатити комісію за поповнення готівкою вкладу, відкритого в іншому відділенні. Це може бути 0,5-1% від суми.

dep_450x341.jpg.aspx

Правило 3. У багатьох банків також передбачені комісії за оформлення довіреностей на випадок, якщо вкладник по певним життєвим обставинам не зможе розпоряджатися депозитом.
Наприклад, у Райффайзен Банку Аваль у додатку до умов депозиту, вкладникам повідомляють, що комісія за оформлення довіреності становить 50 грн. У ПриватБанку оформлення або зміна заповідального розпорядження безкоштовно.
Правило 4. Додаткові збори необхідно буде оплатити користувачам інтернет-банкінгу, мобільних додатків і СМС-інформування.

У банку «Фінанси та кредит» для клієнтів, які відкрили депозит за допомогою он-лайн банкінгу, комісія складає 10 грн. щомісяця. А Піреус банк у тарифікації вказує, що користувач, який отримує інформацію про стан засобів за допомогою СМС-інформування, заплатить з рахунку 3 грн. щомісяця.
Як бачимо, для того, щоб отримувати прибуток від депозиту і платити лише за ті послуги, які необхідно, варто уважно перечитати умови договору з банком або ж уточнити інформацію у консультанта.

Використано матеріали з порталу  – banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?