Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оформлення кредиту на придбання офісу

Якщо розглядати тільки законні шляхи придбання офісу, то існує єдиний спосіб – після покупки віддати приміщення в заставу. Але на жаль, знайти кошти на покупку, крім як у банку, навряд чи можливо. У результаті виходить замкнуте коло. З цієї ситуації є кілька виходів. Перший з них – змова з продавцем, за яким необхідно, щоб він оформив кредит на себе, а потім перестав би його гасити. Банк отримав би в цьому випадку всі права на це приміщення і приступив до його реалізації, так як тримати нерухомість – не зовсім банківська справа. І в цей момент на сцені з’являється покупець, адже він вже в курсі. Але у відповідності з чинним законодавством подібні угоди вважаються фіктивними, за що передбачена серйозна відповідальність.

Другий спосіб – взяти в борг у хороших друзів або закласти наявну нерухомість, щоб цими коштами погасити кредит або заборгованість. Але в цій схемі існує ймовірність, що банк не дасть кредит, та й який сенс від такого перекредитування? Виходить, що легальних способів придбання офісу не існує.

При цьому на сьогоднішній день спостерігається підвищений попит на комерційну нерухомість, в тому числі і на кредити для її покупки. Як правило, ця послуга актуальна для власників малого і середнього бізнесу. Тенденція до придбання власного приміщення викликана, на думку деяких експертів, підвищенням цін на оренду. Їх рівень зріс до розмірів, порівнянних з величиною іпотечних платежів на те ж саме приміщення.

Як не дивно, при такому попиті існує дуже мало банків, готових надати подібні послуги. За законом у кредитних організацій немає можливості реєструвати іпотечні угоди, а крім того, відсутні інструменти, що гарантують безпеку для всіх учасників таких операцій. Ще більшою проблемою є перекредитування таких позик, банки не мають можливості здійснювати рефінансування. Іноземний капітал також неможливо зараз залучити зважаючи іпотечної кризи на заході. А вішати на себе такі позики банкам дуже невигідно.

Як би там не було, при наявності попиту на ринку завжди знайдеться відповідна пропозиція. Так було завжди. І в ситуації з купівлею комерційної нерухомості в кредит відбувається щось подібне. Учасники ринку створюють власні механізми реалізації кредитування в існуючих умовах. Існує величезна кількість варіантів цих механізмів, так як для кожного позичальника фінансові організації знаходять індивідуальні рішення. Один із способів, як вже говорилося вище, це застава цінного майна підприємця. Якщо коштів все ж не вистачає, то можна залучити споживчий кредит. Існують банки, які займаються так званими лізинговими угодами. Під ними мається на увазі, що придбане приміщення позичальник передає у власність компанії, що співпрацює на умовах лізингу з банком, і переходить у власність покупцю тільки після погашення своєї заборгованості по позиці.

Якщо підвести підсумок всьому вищесказаному, то на сьогоднішній день є три способи придбання офісу: банківське кредитування, лізинг і іпотека для бізнесу. Перший вид має ряд особливостей. Перша з них зумовлена обмеженням обсягу позики в розмірі 80% від вартості нерухомості, що купується та 70% від вартості майна, що переходить у заставу. Друга особливість полягає в малих термінах, які складають від трьох до п’яти років. І нарешті, третє необхідна умова передбачає, що тіло кредиту погашається рівними частками протягом усього терміну договору позики, а джерело погашення повинен бути максимально прозорим. Як правило, ним є дохід від експлуатації приміщення.

Другий спосіб – лізинг. Він має цілий перелік вимог. Перше: початковий внесок у розмірі 10% від вартості об’єкта нерухомості. Друге: термін може бути лише середньо – і довгостроковими. Третя вимога стосується умов оплати, що полягає у щомісячному погашенні боргових зобов’язань рівними частками протягом усього терміну кредитування з можливістю одноразової відстрочки першого платежу.

Іпотека на придбання комерційної нерухомості характеризується стислими термінами і високими відсотками. При цьому відзначається наявність величезного числа індивідуальних схем кредитування, при яких умови можуть відрізнятися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?