Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оформлення кредиту на покупку автомобіля з пробігом.

Придбання автомобілів з пробігом пов’язано в основному з їх низькою ціною, яка за кілька років експлуатації падає дуже помітно. Ще вигідніше вона стає, якщо купити авто в кредит, що дозволяє купувати відносно нові машини майже без коштів на початковий внесок (банки вимагають мінімум – від 10 до 30% від вартості авто).

Умови

На відміну від споживчих тарифів кредитування автокредити мають чимале число відмінностей в умовах, що надаються переважною більшістю банків.

Практично всі з них пов’язані з тим, що автомобіль є товаром з підвищеним ризиком втрати в результаті дорожньо-транспортної пригоди, інших непередбачених обставин.

Потенційним позичальникам варто звернути увагу на наступні моменти:

  1. машина передається банку в заставу, в забезпечення повернення заборгованості;
  2. процентні ставки нерідко нижче, ніж для кредиту готівкою, особливо якщо вибирається марка авто, що підпадає під діючу акцію;
  3. банк може виставити умову обов’язкового страхування за системою КАСКО, що для майбутнього власника машини може виявитися невигідним через збільшення в цьому випадку загальної суми переплати;
  4. перший внесок на автомобіль повинен становити не менше 10-30% від ціни машини.

Тут враховуються менші ризики банку при такому виді кредитування, тому у разі неможливості повертати заборгованість позичальник позбавляється машини, яку реалізують в рахунок погашення боргу.

Пропозиції банків

Залежно від поточних акцій на кредити готівкою та інші програмами банків позичальник може оформити звичайний споживчий кредит без забезпечення, вимог надавати інформацію про призначення кредиту і т.д.

Але в більшості випадків банки пропонують спеціальні тарифи для покупки машин, причому вони діють незалежно від інших видів кредитування.

Всі банки адаптували кредитну програму під типову вартість автомобілів, тому не видають цільові позики нижче певної планки, в той час як терміни повернення по ним зберігаються звичні.

У підсумку ці умови чинять велике навантаження бюджет позичальника в порівнянні з тими ж кредитами під заставу нерухомості.

Способи оформлення

Кредит на купівлю автомобіля з пробігом можна взяти декількома способами. Залежить це від того хто є продавцем вживаної машини.

Всього існує два найпоширеніші способи реалізації:

  • через автосалон, у тому числі за допомогою популярної послуги Trade-In;
  • «З рук в руки», коли обидві сторони є приватними особами.

Якщо в першому випадку з оформленням зазвичай не виникає жодних питань, тому процес прийому заявки, підписання кредитного договору і інші дії здійснюються прямо на території магазину співробітником банку.

У другому випадку після видачі кредиту треба буде надати в банк підтвердження про цільове витрачання коштів (потрібна буде копія договору купівлі / продажу, ПТЗ, де видно, що змінився власник і т.д.).

В іншому схема залишається колишньою – існують можливості подачі заявки під час особистого відвідування відділення банку або можна зробити це онлайн, через сайти банків.

Кредит на купівлю автомобіля з пробігом у приватної особи

При виборі ненового автомобіля, що перебуває у власності іншої приватної особи доведеться дотримуватися правил, від банку-кредитора.

Умови придбання в цьому випадку треба уточнити по гарячій лінії в банку або особисто відвідавши його відділення.

Нерідко потрібно з’явитися разом з продавцем у відділення банку і укласти договір купівлі / продажу в присутності банківського фахівця, після чого оформляється кредит.

Тоді покупець робить перший внесок, а банк оплачує залишки вартості.

Перед тим як приступати до оформлення необхідно переконатися в тому, що банк готовий видати зазначену позику в повному обсязі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?