Новини світу кредитування та банківських послуг.

Оформлення іпотеки із залученням другого позичальника.

Коли фінансовий стан позичальника, який планує отримати іпотеку, повною мірою не відповідає вимогам кредитора, то він може оформити даний кредит на двох. Це в свою чергу можливо за допомогою залучення другого позичальника – другого учасника іпотечного угоди.

Наявність одного або декількох спів позичальників завжди позитивно впливає на рішення банку про надання житлової позики. Адже в такому випадку кредитор враховує доходи не тільки головного одержувача іпотеки, а й усіх залучених ним позичальників. Крім того, другий учасник договору іпотеки є і додатковою гарантією своєчасного повернення коштів, використаних на покупку нерухомості.

Хто може стати другим одержувачем іпотеки?

clip_image001 Спів позичальників – це повноцінний учасник іпотечної угоди, оскільки він має рівні з позичальником права і бере на себе такі ж зобов’язання з виплати житлової позики. Стати ним може не тільки родич заявника, а й будь-яка фізична особа – тут все залежить від умов певної програми. Щоб отримати іпотеку, позичальникові і другому учаснику необхідно надати аналогічний список документів. Крім того, і вимоги до них кредитна організація пред’являє однакові (вік, громадянство, дохід, репутація і т.п).

Скільки спів позичальників може залучити головний одержувач іпотеки банк також встановлює самостійно. При цьому за законом чоловік або дружина заявника автоматично стає спів позичальником, оскільки все майно, придбане протягом шлюбу, вважається спільною власністю. Якщо участники кредитної угоди розривають шлюб в період виплати житлової позики, то вони все одно залишаються солідарними боржниками. Тобто продовжують нести пропорційну відповідальність.

Якщо як солідарний боржник за іпотечним кредитом виступає не близький родич позичальника, то в цілях безпеки першого бажано укласти додатковий договір про поверненню спів позичальнику його коштів. За умовами такої угоди головний одержувач житлового кредиту повинен виплатити всю суму грошових коштів, яку останній вніс в рахунок погашення іпотеки. Потрібно відзначити, що таке повернення можна здійснити шляхом виділення певної частки нерухомості, придбаної за рахунок коштів банку.

Відповідальність солідарного боржника

Отримати іпотеку на двох, не так складно, як погашати такий спільний обов’язок. Через те, що спів позичальник має рівні з позичальником права на предмет житлового кредиту, він несе солідарну, тобто загальну відповідальність за виконання умов договору іпотеки. Згідно з чинним законом, якщо банк не отримує надані кошти від одного з солідарних боржників, то він має право вимагати повернення боргу від іншого боржника. Проте кожен з учасників кредитної угоди бере на себе певні зобов’язання.

Відповідальність може бути різного ступеня – повністю рівна і певна, що встановлюється в індивідуальному порядку в залежності від бажання людини. Наприклад, вони можуть виплачувати кредит разом, розділивши суму щомісячного внеску порівну. Цей варіант передбачає що позичальник і спів позичальник виконують зобов’язання з повернення кредитного боргу протягом усієї дії договору іпотеки.

Можливий варіант, коли основний борг по іпотеці погашає тільки один позичальник, а інший виконує зобов’язання по виплаті кредиту тільки у випадку, якщо перший їх порушує. Зокрема, коли головний боржник боржник з якихось причин перестає виплачувати позику, то віддавати кредитний борг припадає спів позичальнику. Про те, яким чином всі учасники житлового кредиту будуть виконувати зобов’язання, визначається на етапі оформлення іпотеки та прописується у відповідному договорі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?