Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обвала гривні через мітинги–не буде

Експерти ринку стверджують, що зміна курсу гривні до долара, яку ми спостерігаємо сьогодні, жодним чином не стосується політичної ситуації в країні. Адже в бюджеті на 2013 рік було закладено курс в розмірі 8,4 грн. / Дол., А негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу склало 12,3 млрд. дол

Незважаючи на схвильованість українських громадян щодо можливого обвалу курсу гривні, аналітики закликають зберігати спокій, запевняючи в тому, що сьогоднішні курсові зміни є результатом діяльності уряду, і мітингувальники тут ні при чому.
Так, на прес-конференції "Підсумки діяльності банківської галузі за 10 місяців. Вплив нинішньої політичної ситуації на фінансово-банківський сектор", яка відбулася 5 листопада, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової і банківської діяльності Степан Кубів зазначив, що недавня заява р. Азарова про те, що мітингувальники своїм невиходом на роботу підривають курс гривні, а також погрози західним областям, які оголосили загальнонаціональний страйк, можуть викликати тільки посмішку.
Адже з вересня 2011 року уряд постійно нарощувало негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу, девальваційний потенціал гривні, а винні мітингувальники.
evro_kurs_88x88.jpg.aspx«Прямого і негайного впливу політичних процесів на економіку, платіжний баланс і банки немає. Економіка, банки, платіжний баланс, як були в стані перманентного «пакращення» з 2011 року так і залишаються », – сказав парламентарій.
Як приклад експерти вказують на досвід інших країн. «Коли проходять мітинги в Португалії чи Іспанії, вони, чомусь не впливають ні на курс національної валюти, ні на ціни на хліб, – стверджує президент Асоціації українських банків, віце-президент Центрально-Євразійської банківської федерації, заслужений економіст України Олександр Сугоняко.
Тому суспільно-політична дестабілізація сьогодні на економіку країни не впливає. Вона може вплинути через деякий час, а може і не вплинути. Все починається з людей. У Київ приїхало багато людей. Вони одночасно пішли до банкоматів, щоб зняти готівку.
Банки вклали в ці банкомати стільки грошей, скільки і завжди. А попит різко виріс. Природно, що виникли проблеми. Але хтось це зрозумів, а хтось почав говорити «немає готівки!».
Народний депутат Степан Кубів солідарний з Олександром Сугоняко і говорить про те, що політична дестабілізація діє на психологію людей, викликає у окремих з них негативні очікування, жене їх до банкоматів, обмінним касам і в банки, посилюючи попит на готівкову і валюту. Природно, стверджує він, що банки відразу не були готові до неплановому зростанню попиту. Зараз вони мають можливість зняти проблему.
Велика роль у ліквідації зростання попиту на валюту та готівкову належить НБУ. При правильних рішеннях, з урахуванням досвіду попередніх років, ця проблема може бути ним знята. У НБУ інструменти і механізми, які можуть вирішити і проблему ліквідності банку, якщо вона виникне, і проблему наявності готівкової валюти.
Нагадаємо, що з початку тижня громадяни схвильовані відсутністю валюти і готівки в банках. Так, в понеділок до редакції порталу Banki.ua звернувся схвильований житель міста Львів, повідомивши, що в львівських банках не відбуваються обмінні валютні операції. А сьогодні в пресі з’явилася інформація про те, що ПриватБанк ввів обмеження на продаж валюти, але ближче до вечора фінустанова спростувала ці чутки.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?