Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обвал котирувань на фондових біржах.

Сьогоднішній вівторок характеризується продовженням валютної нестабільності для фактично всіх країн, що розвиваються, в тому числі і у наших сусідів, колег по колишньому Радянському Союзу: Росія, Казахстан, Киргизія, Узбекистан, Білорусія. Їх валюти активно знецінюються в останні дні через зниження цін на нафту і катастрофу на світовому фондовому ринку. Останній обвал в цей понеділок на китайському ринку вже не перший в цьому році, але він як цунамі змітає котирування всіх цінних паперів на світових фондових ринках. clip_image002Діловий Китай відчув в цей понеділок практично обвал ринку цінних паперів у вигляді зниження котирувань майже на 8% за день, що викликало ланцюгову реакцію на світових ринках – падіння на 1000 пунктів, або на 6%, індексу Dow Jones (середній показник курсів акцій найбільших американських компаній), один з головних дзвінків про наближення глобальної корекції у світовій економіці і можливий новий віток світовій кризі. Це найбільше щоденне падіння за всю історію Нью-Йоркській біржі. Багато аналітиків вже заговорили про повторення глобальних фінансових криз 1998 і 2008 року. Тоді теж найбільше постраждали ринки країн, що розвиваються. Вже зараз ринок цінних паперів втратив більше 5 трлн доларів. Для порятунку ситуації офіційний Китай зобов’язав державні пенсійні фонди інвестувати капітал в цінні папери, але поки це не допомагає.

Наслідки – зниження цін на нафту і знецінення національних валют країн, що розвиваються.

Глобальне скорочення попиту в Китаї призводить до продовження обвалу цін на нафту і як наслідок, падіння вартості валют країн, зав’язаних на сировинний ринок. Ціна нафти сорту WTI (West Texas Intermediate) з постачанням в жовтні в понеділок до закриття сесії на Нью-Йоркській з мінус 5,5% – 38,24 $ за барель – тобто до найнижчого рівня з лютого 2009 року. Нафта марки Brent на біржі ICE опустилася до 42,62 доларів. У першу чергу, від цих нафтових потрясінь страждає російський рубль, який за пару днів просів з 68 до 71 руб і нижче за долар і є побоювання, що дана тенденція продовжиться.

Що буде далі

В цілому, ми прогнозуємо деяку корекцію індексів на найбільших світових фондових майданчиках. За канонами економічної теорії після різкого обвалу завжди іде період корекції курсу цінних паперів. Побічно, це підтверджують сьогоднішні останні новини з бірж.

Азія демонструють переважно позитивну динаміку після різкого спаду напередодні (так званий відскік за термінологією дилерів). Японський Nikkei 225 піднімався на 0,98% – до 18720,94 пункту. Австралійський S & P / ASX 200 підвищувався на 2,42%, до 5122,1 пункту. Корейська KOSPI ріс на 1,63%, досягаючи 1860,57 пункту. Тільки біржі Китаю поки все ще продовжують демонструвати негативну динаміку. Індекс Шанхайської фондової біржі знижувався на 4,33% – до 3071,06 пункту, а індекс Шеньчженьській біржі падав на 5,85% – до 1772,31 пункту. При цьому, Гонконгський Hang Seng Index (більше прив’язаний до стану справ у Сінгапурі, Малайзії, Тайвані) вже навпроти – підвищувався на 1,64%, до 21599,77 пункту.

Ми прогнозуємо різкі коливання як в ту, так і в інший бік в найближчі дні. Однак, не віримо в нову світову фінансову кризу. Причина такої впевненості – Китай продемонстрував падіння показників зростання економіки, але не обвал ВВП, тобто це уповільнення розвитку, а не крах. Такі показники логічні – жодна економіка не може рости двозначними цифрами щороку. Неминуча корекція. Так як китайська економіка – друга в світі – її падіння призведе до обвалу світової економічної системи. Це категорично невигідно всім світовим економічним лідерам – США, країнам ЄС, Австралії, країнах Тихоокеанського регіону та БРІКС. Значить, нас чекає період корекції їх економічних політик. У першу чергу під питанням буде очікуване підвищення облікової ставки ФРС у вересні і швидше за все доведеться реагувати ЄЦБ для стимуляції посилення політики накачування європейської економіки грошима. Це означає, що ті з інвесторів, хто сьогодні зробив ставку на євро – як на валюту- притулок, повинні постійно моніторити стан євровалюти, щоб не отримати несподіваних сюрпризів в найближчі пару місяців. Крім цього, знову варто придивитися до золота.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?