Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обмінні пункти, власники, перспективи.

Валютні міняйли під прицілом Нацбанку. До кінця року НБУ збирається змінити умови ліцензування небанківського обміну валюти. Ми розібрались, навіщо.

«Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов’язаних з« сірим »або чорним ринком валюти, шахрайством та ін.», – Процитувала прес-служба першого заступника голови НБУ. Тому Нацбанк до кінця року збирається змінити ліцензійні умови з тим, щоб з’ясувати реальних власників небанківських обмінників.

Зараз обміном валют в Україні, за даними НБУ, займає чотири небанківські установи. Вони працюють через 1 850 обмінних пунктів. Невдоволення НБУ можна зрозуміти. З’ясувати, хто стоїть за вигідним бізнесом, практично неможливо.

Діючі ліцензії на обмінні операції є у семи компаній. У трьох з них, Глобалмані, Укрпошта і Українська фінансова група, обмінників немає. 1 850 пунктами, про які пише НБУ, управляють чотири компанії: «Вікторія», «Абсолют фінанс», «Фінод» і ГГЛА. Ми спробували розібратися, кому вони належать.

Формальний засновник, директор і бухгалтер ТОВ «Фінансова компанія« Вікторія »- одна людина. Юрій Гудзь приїхав до Києва з Полтави. Він живе недалеко від станції метро «Дарниця», в сусідньому будинку зареєстрована компанія. За цією ж адресою зареєстровано ще кілька компаній, засновником яких числиться Гудзь: «Міг-91» і «Тремпл-Лтд». Ці ТОВ здають в оренду нерухомість. Вікторія – фіктивна компанія? Не факт. Жителі Дарниці не просто знають Гудзя. Вони його добре знають.

Крім обмінних операцій Гудзь засвітився в скандальному будівництві ТРЦ по вул. Малишка, 37. Місцеві жителі протестували проти будівництва, навколо майданчика розгорілася бійка.

Флагман бізнесу Гудзя публікує фінансову звітність. Виручка великої мережі обмінних пунктів в 2014 році склала 971 000 гривень, чистий прибуток – 24000 гривень.

Трохи відомо і про власників ТОВ «Фінансова компанія« Абсолют фінанс ». Компанія оформлена на трьох жителів Києва: Ілону і Оксану Бродівський та Григорія Пронько. Бродівський – родички Валентина Бродівського, в 2008 році став депутатом Київради. Зараз Бродівський займається бізнесом і громадською діяльністю. Йому належить компанія «Сяйво карпат», зареєстрована в Яремче. У Києві Бродівський числиться засновником та керівником громадської організації «Міжнародний бізнес-центр». Оксана Бродівська – помічник парламентарія від «Народного фронту» Руслана Лук’янчука.

У одеської компанії «Фінод» засновник один – місцевий самородок Максим Ткаленко (1980 року народження). Перед тим, як вийти на ринок обміну, Ткаченко працював у Приватбанку. Компанія обслуговується в банку «Схід», що належить групі Fozzy. На ринку пліткують, що компанія «Фінод» пов’язана з «Абсолют фінанс». Вдалося знайти тільки одне підтвердження цьому зв’язку: обидві компанії фігурували у кримінальній справі проти директора ПП «Юстас». Він потрапив у суд через порушення трудового законодавства.

ТОВ «Фінансова установа ГГЛА» можна вважати сімейним бізнесом. Засновник компанії – Віталій Гнідунец, юрист – його дружина Лариса Гетьман-Гнідунец. Що ще про них відомо? Гнідунец заснував компанію «Норм і капітал Констракшнз».

Про що говорять ці відомості? Великі мережі обмінних пунктів належать якимось людям. І з кого спитати, в разі чого, незрозуміло.

Джерело:
Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?