Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обмін валюти без паспорта

Згідно з постановою № 172 «Про регулювання діяльності фінансових установ та проведенні валютних операцій», прийнятою Національним банком України 28 березня 2014 року, спрощується процедура купівлі банком у фізичних осіб готівкової іноземної валюти.
Так, якщо раніше для здійснення валютного обміну потрібно було мати при собі документ, що засвідчує особу, сьогодні дана потреба відпадає. Дана постанова буде діяти до 1 травня 2014 року. Тобто, протягом 1 місяця.
Клієнти банків позитивно поставилися до даного нововведення. Адже тепер, у випадку виникнення термінової необхідності обміняти валюту, відсутність паспорта не стане проблемою. Тим більше, що раніше багато юристів і банкіри стверджували, що головними постачальниками незаконних копій документів, що визначають особистість, які сьогодні можна купити в мережі Інтернет, заплативши від $ 2 до $ 4 за «штуку», є обмінні пункти валют і копі-центри.

clip_image001

У той же час в банках не вважають, що нова постанова регулятора передбачає значне спрощення.
«Особливого спрощення тут не спостерігається. Скасування вимоги ідентифікації не матиме великого ефекту, так як впровадження цієї процедури має досить короткий термін.
Поки що основне обмеження, це ліміт на суму купівлі валюти – не більш 15,000 грн в одному банку протягом дня, і воно все ще діє. Швидше за все, скасування пред’явлення паспортів – це, свого роду, сигнал для ринку про впевненість НБУ.
У пакет тимчасових заходів, прийнятих Нацбанком 28 березня, входить також встановлення максимальної суми продажу інвалюти одній фізособі, яка в еквіваленті не може перевищувати 15 тисяч гривень протягом одного робочого дня в межах однієї банківської установи.
Крім цього, введено обмеження на перекази фізособами інвалюти за межі України за поточними валютними неторговельними операціями. Такі операції дозволено здійснювати на суму, що не перевищує в еквіваленті 150 тисяч гривень на місяць.

Водночас, обмеження не поширюються на цілий ряд соціально важливих переказів, а саме: на оплату витрат на лікування за кордоном, транспортування хворих, переказів, здійснюваних у разі зміни держави проживання, пов’язаних з оплатою праці нерезидентів України та деякі інші.
Разом з тим, банки на період дії Постанови № 172 мають призупинити випуск нових депозитних сертифікатів, а погашення тих, що були випущені раніше, здійснювати виключно шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або його пред’явника.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?