Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти.

Відомо, що банки мають право не міняти купюри, пошкоджені більш ніж на 55%. Але навіть останні можна поміняти, відвідавши одне з відділень Національного банку України. Якщо ж мова йде про іноземну валюту, обмінювати їх не повинне жодна з комерційних фінустанов.
Головне, щоб клієнт був повідомлений про причини, по яким банк відмовляється міняти купюри.
Про те, які купюри не приймаються в українських банках .
Представник контакт-центру ПриватБанку Григор’єва Ольга повідомила нам, що на даний момент банк приймає рублі, випущені з 1997 року, долари, випущені з 1965 року і євро будь-якого року випуску.

clip_image001Начальник відділу підтримки продажів UniCredit Bank Тетяна Кодрянський стверджує, що купюр, які банк може відмовитися прийняти, багато. «Яскравий приклад – англійські фунти. 20 фунтів стерлінгів зразка 1999 року виведено з ужитку в 2010 році », – оповідає експерт.
Серед купюр, які не приймаються УкрСиббанком , начальник центру нормативного супроводу операційної діяльності УкрСиббанку BNP Paribas Group Наталія Данилюк назвала наступні:
а) банкноти іноземних держав (крім євро і доларів США) які мають значні пошкодження та / або значні ознаки зношеності, або є сумнів у їх платіжності, у тому числі: розірвання на шматки і склеєні; ті, що не зберегли деякі ознаки платіжності (явні зміни в портреті, немає захисної стрічки, є написи, які заважають визначенню ознак платіжності банкноти і т.д.); із зміненим початковим кольором; обпалені або пропалені; залиті повністю або значною мірою фарбою, чорнилом, жиром і т.д.) ; мають явні друковані недоліки.
б) банкноти, які вилучені або вилучаються іноземною державою з обігу після дати, оголошеної центральним банком-емітентом відповідної валюти (крім євро і доларів США).

У Дельта Банку нам повідомили, що ніяких обмежень щодо обміну валют в банку не існує, а в Платинум Банку відповіли, що не приймають «підозрілі» купюри.
Тому, якщо Ви плануєте розміняти наявну готівку в іноземній валюті, краще попередньо зателефонувати в банк і поцікавитись, які обмеження на обмін валют встановила фінустанова. Якщо умови банку Вам не підходять, можна аналогічно, в телефонному режимі, промоніторити ще кілька банківських установ і знайти необхідну.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?