Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обмеження Нацбанку: повний список

Щоб стабілізувати ситуацію в банківському секторі, регулятор активно впроваджує все нові і нові заходи, що обмежують ряд операцій. Про те, які обмеження діють сьогодні, читайте в нашому матеріалі.
Для фізичних осіб Нацбанк ввів обмеження на покупку валюти. Згідно постанови НБУ № 591 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 22 вересня поточного року, в день банк може продати одному клієнту іноземну валюту на суму, яка не перевищує 3 тис. грн. в еквіваленті.
Раніше, постановою № 540 «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринку України», прийнятою 2 вересня, регулятор ввів обмеження, згідно з якими один клієнт може зняти з валютних карт і рахунків до 15 тис. грн. в еквіваленті, а з гривневих карт – до 150 тис. грн. Але дане обмеження не стосується видачі готівки для виплати зарплат, пенсій, стипендій, іншого роду соціальних виплат та відшкодувань від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Видача іноземної валюти за допомогою пластикової карти в касі банку або через банкомат, з 2 вересня заборонена. Але якщо, все таки, необхідно зняти саме інвалюту, потрібно звернутись в касу банку зі спеціальною заявою. Видача коштів у цьому випадку також буде обмежена 15 тис. грн. на добу в еквіваленті.

clip_image001

Відправлення грошових переказів за кордон також обмежене. Не має значення, скористаєтесь Ви для здійснення переказу картою, або ж будете вносити готівкою, денний ліміт складає 15 тис. грн. в еквіваленті.
На місяць один клієнт може відправити за кордон до 150 тис. грн. Але дане обмеження не стосується оплати лікування і транспортування хворих, оплати витрат, пов’язаних зі смертю громадян за кордоном, оплати навчання, переказів зарплат, які іноземці отримали в Україні, а також – пенсій та аліментів, сплати закордонним судовим, слідчим і нотаріальним органам і переказів, які оформлюють громадяни, що виїжджають в іншу країну на постійне місце проживання.
Також встановлено обмеження на виплату переказів в іноземній валюті з-за кордону. На карти гроші виплачуються тільки у валюті переказу. Зняти гроші в валюті в касі банку можна до 15 тис. грн. в еквіваленті на день.
Юридичні особи, відповідно до постанови № 540 протягом одного дня можуть зняти до 150 тис. грн. в день. Але це обмеження не стосується видачі готівки для виплати зарплат, пенсій, стипендій, інших соціальних і прирівняних до них виплат (крім матеріальної допомоги) та відшкодувань від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На внесення коштів на поточний рахунок корпоративного клієнта обмеження не поширюються.
Цією ж постановою регулятор заборонив до 2 грудня поточного року ряд операцій в іноземній валюті. До них належать: розрахунки по імпортних операціях без ввезення товару на територію України; платежі за імпортними договорами, за якими була ввезена продукція на територію України і дата оформлення ввізної митної декларації перевищує 180 днів (крім операцій, здійснюваних виробниками сільськогосподарської продукції, операцій за участю іноземних експортно-кредитних агентств і операцій за акредитивами, які були виставлені до набрання сили цієї постанови);
повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами в результаті продажу за межами фондових бірж цінних паперів українських емітентів, крім державних облігацій України; повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами в результаті продажу корпоративних прав юридичних осіб, які не оформлені акціями;

clip_image002

повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів (крім повернення дивідендів по цінним паперам, що обертаються на фондових біржах); операції на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України (крім ліцензій на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України, виданих НБУ юридичним особам).
Але, варто зазначити, що заборона не поширюється на: оплату туристичних, транспортних та комунікаційних послуг; оплату експлуатаційних витрат для транспортних засобів, що виконують рейси за межі України (витрат на пально-мастильні матеріали, ремонт, технічне і сервісне обслуговування); оплату послуг, пов’язаних із забезпеченням функціонування авіаційної транспортної інфраструктури;
оплату послуг з фрахтування морського торговельного флоту; оплату банками послуг банків-кореспондентів, міжнародних систем зв’язку, в тому числі інформаційних агентств REUTERS, SWIFT, BLOOMBERG; оплату послуг міжнародних платіжних систем банками, які є членами цих систем;
переклади благодійних організацій та переказ коштів Міністерством охорони здоров’я України за межі України для оплати лікування фізичних осіб на підставі документів, що підтверджують необхідність такого лікування в іноземному медичному закладі.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?