Новини світу кредитування та банківських послуг.

Облікова ставка і прогнози Мінфіну

Представляємо увазі огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Падіння ВВП

У порівнянні з першим півріччям 2013 року, в першому півріччі поточного року падіння ВВП склало 3%. Інформація про це є в пояснювальній записці до законопроекту Кабінету міністрів про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо коригування показників), зареєстрованому на сайті парламенту 21 липня (№ 4308).
«За даними Держстату, посилилось падіння реального валового внутрішнього продукту. Якщо реальний ВВП у січні-травні порівняно з відповідним періодом попереднього року становив 97,7%, то в січні-червні 2014 року – 97,0%. Істотне падіння відбулось в червні – 94,1% (травень – 95,1%) », – йдеться в документі. При цьому варто відзначити, що інформацію про стан ВВП протягом першого півріччя Держстат поки не публікував.

clip_image001

Невтішні прогнози

Минулого тижня під час погоджувальної ради депутатських груп і фракцій у Верховній Раді міністр фінансів України Олександр Шлапак заявив про те, що курс долара до кінця 2014 року складе 12 гривень. "Раніше ми виходили, що курс долара буде до кінця року 10,5 грн., а зараз ми прогнозуємо 12 грн. ", – зазначив він. – Отже, нам необхідно збільшити витрати бюджету на обслуговування боргу … Таким чином, ми отримуємо бюджетний розрив у розмірі 31 млрд. грн. ".

Облікова ставка тепер прив’язана до рівня інфляції

Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті Національного банку України, тепер при визначенні доцільного розміру облікової ставки регулятор орієнтується на можливий рівень інфляції в наступному році. «Національний банк планує впроваджувати режим інфляційного таргетування, і це наші перші кроки. Ми повинні дивитись вперед. Ми не повинні прирівнювати облікову ставку до рівня інфляції минулого року, а потрібно думати постійно про майбутнє, коли встановлюємо облікову ставку. Нарешті, облікова ставка в країні починає щось означати », – наводяться в повідомленні слова глави НБУ Валерії Гонтарєвої.

clip_image002

Разом з цим Гонтарєва зазначила, що в Україні облікова ставка і ставка рефінансування не мали прикладного значення і не відповідали реальній ситуації на ринку. Також Глава НБУ підкреслила, що доступність рефінансування для банків із збільшенням рівня облікової ставки не змінилась.

Ощадбанк виплатить вклади кримчанам

Згідно з інформацією, розміщеної на цьому тижні на сайті державного Ощадбанку , фінустанова готова виплачувати громадянам України вклади, залучені на території Автономної Республіки Крим м Севастополя і розробило механізм обслуговування таких вкладників. Тепер для того, щоб отримати свої гроші назад або переоформити депозит, вкладникам потрібно буде зареєструвати свої дані через «гарячу лінію» або офіційний сайт банку і в призначений час отримати платіжну карту.
Гроші по карті можна отримати у відділенні банку або будь-якому банкоматі. У разі переїзду на материкову частину України вкладник може звернутись у відділення банку із заявою про отримання коштів.

Управління НБУ тепер можуть знищувати гроші

Регулятор дозволив своїм територіальним управлінням знищувати готівку за допомогою спеціальної фарби в умовах надзвичайного режиму роботи. Про це йдеться в постанові Нацбанку від 22 липня 2014 № 435 "Про затвердження Інструкції з організації роботи банківської системи в надзвичайному режимі", оприлюдненому на сайті НБУ.
"У разі неможливості вивезення готівки за межі територіального управління начальники територіальних управлінь забезпечують під контролем керівників підрозділу готівкового обігу і касових операцій і в межах технологічної зони контролю відеокамер типу С пошкодження готівки в грошовому сховищі територіального управління. Така готівка може бути пошкоджена спеціальною фарбою або іншим способом , що забезпечить втрату платіжних ознак готівкових грошових знаків і монет ", – йдеться в інструкції.

clip_image003

При цьому про знищення потрібно буде скласти відповідний акт із зазначенням номіналу, кількості й суми грошей, який підписується всіма співробітниками, залученими до цього процесу.

Збитки Райффайзен Банку Аваль

У першому півріччі 2014 Райффайзен Банк Аваль отримав 1,003 млрд. грн. збитку, у той час як за аналогічний період минулого року прибуток банку склав 521,863 млн. грн. Про це фінустанова повідомила в звітності в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до звітності, з початку року активи банку зросли на 2,19% – до 44,413 млрд. грн., Кредити і заборгованість клієнтів – на 6,62%, до 28,837 млрд. грн., Зобов’язання – на 5,17%, до 38,095 млрд. грн., кошти клієнтів знизилися на 2,46% – до 25,768 млрд. грн., власний капітал – на 12,70%, до 6,318 млрд. грн., статутний капітал не змінився і становить 3,003 млрд. грн.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?