Новини світу кредитування та банківських послуг.

Об'єднання бюро кредитних історій

На сьогоднішній день існує чотири бюро кредитних історій. Це «Міжнародне бюро кредитних історій», «Українське бюро кредитних історій», «Перше всеукраїнське бюро кредитних історій» та бюро кредитних історій «Російський стандарт». Ці організації співпрацюють з кількома десятками банків.

Істотно і те, що три бюро з чотирьох існують лише близько двох років. Свої послуги з надання інформації бюро оцінюють у два-три долара за одну кредитну історію. Ще зовсім недавно всі бюро вели себе досить незалежно в питаннях надання інформації. Приміром, якщо в базі даних якогось бюро не було інформації щодо позичальника, воно робило запит в іншого бюро, яке могло відхилити цей запит, якщо б вважало за необхідне.

І лише навесні цього року було прийнято рішення об’єднати бази даних усіх чотирьох бюро з метою отримання вільного доступу до всієї наявної інформації. Згідно із законодавством, бюро мають повне право на доступ до баз даних, що належать державі. У зв’язку з цим в даний час ведуться переговори про можливе підключення до бази даних Міністерства внутрішніх справ та Пенсійного фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?